Litwa zwiększy udział w unijnych operacjach wojskowych

6 marca 2017

Nie przesłyszeli się Państwo. Unijne operacje wojskowe podobno istnieją. Mają one mniej więcej taką siłę rażenia, co wojska Republiki Cisalpińskiej za Napoleona.

O gotowości zwiększenia europejskiej współpracy militarnej poinformował dzisiaj minister obrony Republiki Litewskiej, Raimundas Karoblis, o czym z kolei dowiadujemy się do służby prasowej resortu.


W chwili obecnej bierze udział w trzech z pięciu europejskich „misjach” i „operacjach”. Wilno wysłało oszałamiającą liczbę 10 żołnierzy w ramach operacji „Atlanta” i „Sophia” oraz misji treningowej w Mali.

Mają być kolejni, ale szczegółów na razie nie podano. Nie wiadomo zatem czy Litwini wezmą udział w misjach już istniejących, czy będą to zupełnie nowe inicjatywy.


Jak podkreślił Karoblis, „Litwa podtrzymuje inicjatywy wzmocnienia bezpieczeństwa Unii, ale żeby to się udało, musi ona zacieśnić współpracę z i wspólnie z Sojuszem zbudować „operacyjną synergię”.

Myślał indyk o niedzieli. Unia prędzej się rozpadnie, niż wykombinuje, jak sklecić współpracę wojskową z NATO. Tak czy owak, Litwinom należy się za ten manewr uznanie – niezauważalnym kosztem poprawią sobie relacje z Brukselą.

Tylko niech Wam nie przyjdzie do głowy, przyjaciele, by poprzeć Saryusz-Wolskiego. Nieważne, że dobry, ma być i koniec! Panatno? Nawet gdyby PiS wystawił cudem ożywionego Roberta Schumana i tak nikt przyzwoity tej kandydatury ze względu na stojący za nią Mordor poprzeć nie mógłby.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Litwa zwiększy udział w unijnych operacjach wojskowych

  1. basia Odpowiedz

    7 marca 2017 w 20:49

    Żmudź planuje zaopatrzyć europejską armię w nową dostawę kalesonów?

  2. mariusz Odpowiedz

    11 marca 2017 w 08:52

    a TY CO RUSKI TROLL?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *