Jeśli to prawda, to Ukraina zadała największy cios w tej wojnie!

6 lutego 2015

Zelobok_wojna_na_Ukrainie

„Kijowska Prawda” podaje wręcz astronomiczną liczbę separatystów zabitych w wyniku uderzenia artyleryjskiego na ich bazę w rejonie wsi Żełobok. Gazeta powołuje się na MSW Obwodu Ługańskiego.

Według „Kijowskiej Prawdy”, zabitych zostało „kilkuset separatystów”. Wśród poległych jest wiele osób o „wschodnim wyglądzie” – Udmurtów, Buriatów i innych narodowości azjatyckiej części Federacji Rosyjskiej – podaje dziennikarz Siergiej Iwanow. Na razie nie ma potwierdzenia tych informacji z innych źródeł.


Z Żełobka raz po raz wyjeżdżają rosyjskie kamazy z „Ładunkiem-200”, czyli trupami separatystów, które zrzucane są na jednym z pobliskich wysypisk nazwanym dumnie „bratnią mogiłą”. Widać wyraźnie, że rozbite zgrupowanie było dość słabo przygotowane do walki – wielu nie miało nawet kamizelek kuloodpornych.

Według ługańskiego gubernatora Giennadija Moskala, Rosjanie ściągnęli obecnie do Żełobka cztery czołgi i transporter opancerzony. Ich załogi również mają „wschodnie rysy twarzy”.


Tymczasem trwa masowa ewakuacja mieszkańców szturmowanego przez separatystów Debalcewa i Awdiejewki. Według doradcy ukraińskiego gubernatora Tamary Łukjańczuk, z rejonu walk wywieziono już 5 tys. cywilów, wśród których 1,5 tys. to dzieci. Uchodźcy trafiają głównie do Swiatogorska, chyba że sami chcą tymczasowo zamieszkać w innym regionie Ukrainy.

Kresy24.pl / kpravda.com

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

22 odpowiedzi Jeśli to prawda, to Ukraina zadała największy cios w tej wojnie!

 1. Aisha Odpowiedz

  6 lutego 2015 w 18:36

  Dobry rusek to martwy rusek, jeńców nie brać!

  • Paweł Odpowiedz

   6 lutego 2015 w 20:00

   Należy cieszyć się ze zwycięstwa, ale nie z cudzej śmierci.

  • józef III Odpowiedz

   6 lutego 2015 w 23:20

   takie nawoływania mają charakter przestępstwa

   • btr

    9 lutego 2015 w 15:44

    józek jesteś idiotą czy trollem? Wiesz co to wojna?

   • Aramis

    9 lutego 2015 w 22:13

    Charakter przestępstwa ma działanie na szkodę państwa i narodu polskiego, a z tego co zauważyłem po twoich wpisach ,to ty jesteś rusofilem i szkodzisz Polsce i Polakom, nie Aisha. To, co napisała, to mówili nasi dziadowie i pradziadowie, a patrząc na obecne poczynania Rosjan, mieli rację.

 2. Żelibur Odpowiedz

  6 lutego 2015 w 18:56

  Super! Teraz separatyści powinni się zrewanżować i tak w koło Macieju, aż się wytłuką wszyscy do szczętu – trudno bym jako Polak nie cieszył się z tego, że dwa nieprzyjazne Polsce kraje wykrwawiają się wzajemnie.

  • pstryk Odpowiedz

   6 lutego 2015 w 21:39

   Wracaj do Moskwy trollu.

   • Żelibur

    6 lutego 2015 w 22:46

    Nigdy tam nie byłem, więc sorry Stjepan 😉

 3. sorbi Odpowiedz

  6 lutego 2015 w 19:23

  Jeśli to prawda, to brawo !!! JEdyne miejsce dla imperialistycznego, faszystowsko-komunistycznego krasnoarmiejca albo sowieckiego najemnika walczącego za kremlowskie petrodolary, czy ruble, to piach, albo ich mobilne krematorium!!!!I już dzięki wam ZNowu świat jest lżejszy o kolejne kilkaset czerwonych sobak!!

 4. O'Cooley Odpowiedz

  6 lutego 2015 w 19:45

  A gdzie dokładnie jest ten cały Żełobok?

 5. Devill Odpowiedz

  6 lutego 2015 w 20:32

  Cieszy i zwycięstwo Ukraińców nad napastnikami, Rosją i to,że ludność cywilna ma możliwość wyjazdu z tego piekła. Smutne, że giną w tej wojnie młodzi Rosjanie, wysyłani na śmierć przez Putina ,podobnie jak wysyłali ich przodków na śmierć carowie, Lenin, Stalin. To właśnie te parchy, winne rozpętywania wojen, powinny kończyć w „Ładunkach-200”, a nie młodzi chłopcy z głębi tego Imperium Zła, przekonani kłamliwą, zbrodniczą propagandą moskiewską, że jadą walczyć o pokój i wolność z faszyzmem. Współczuję ich matkom, rodzinom, bo giną za chore ambicje parszywego bandyty, moskiewskiego czekisty. Na pohybel Putinowi i jego pomagierom !

  • Barnaba Odpowiedz

   6 lutego 2015 w 23:46

   A Ukraińców Ci nie szkoda co giną za oligarchów?

 6. https://www.facebook.com/racjonalnapolska Odpowiedz

  6 lutego 2015 w 23:54

  Dobre wieści ze wschodu. Gratuluję :)!

 7. vladimir Odpowiedz

  7 lutego 2015 w 03:53

  im wiecej obiektów 200 lub 300 tym lepiej dla nas, szkoda mi tylko tych ludzi co tam gina ale cala odpowiedzialnosc za to jest na barkach nkwd-nazisty putina.

 8. Joten Odpowiedz

  7 lutego 2015 w 12:20

  Smutne w tym wszystkim, że Zachód trzęsie portkami przed Putinem i nie jest w stanie pomóc Ukrainie wyrównać układ sił wojskowych w Donbasie!
  Tam liczy się tarcza, której nie jest w stanie ugryźć moskiewski niedźwiedź. Chaj żywie samostijna Ukraina!

 9. obw Odpowiedz

  7 lutego 2015 w 22:43

  Chocby jedno z tego typu doniesien okazalo sie prawdziwe, ale zawsze okazywaly sie zwykla propaganda i klamstwami. Brednie do kwadratu jak z tym gruzem 200.. zero dowodow rowna sie żałosna propaganda. Ukraincy juz tyle razy klamali i tyle razy z siebie idiotow robili ze w zyciu im nie uwieze bez dowodow. Przeciez minister obrony nawet gadal na twiterze ze rosja uzyla taktycznych pociskow nuklearnych na ukrainie jak poniesli kleske pod ilowanskiem.. oni sa niedorozwinieci z ta propaganda. Pozatym petroszoneko dostal kociokwiku i jeczy o natychmiastowe przerwanie ognia.. takze narazie musza ostro dostawac ukraincy.

 10. obw Odpowiedz

  8 lutego 2015 w 01:48

  Raczej slabo to widze skoro powstancy codziennie wypuszczaja filmy z przejetymi miastami i wiochami wokol debalcewo a na tych filmach duzo rozwalonego sprzetu ukrainskiego. Dzis przejeli Vuhlehirsk mine, last #Ukraine stronghold between #Gorlovka & #Debatsevo kwity na liveleaku w postaci filmow. Z obecnych faktów. Ukraincy maja kociol i ponosza ciezkie straty nie powstancy.

  • Aramis Odpowiedz

   9 lutego 2015 w 22:21

   O jakich powstańcach gościu mówisz ? Tam nie ma żadnych powstańców. Powstańcy byli na przykład w Warszawie, ale nie tam ! Tam są bandyci uzbrojeni i wspierani materialnie, zbrojnie przez Rosję. To jest wielka różnica. Poza tym jaka jest prawda, nie wiemy, bo jedna i druga strona mija się z niewygodną prawdą. Normalna propaganda wojenna. Jasne jest to, że każda porażka „powstańców” (Rosjan) jest dla Polski i Polaków dobrą nowiną , bo oddala od nas widmo wojny na naszym terenie, co nie wątpliwie nastąpi jeśli Putin zajmie całą Ukrainę, będzie to tylko kwestia czasu. Czy wy nie widzicie, że ten psychopata wzoruje się na Hitlerze ?

 11. Łzy Matki Odpowiedz

  9 lutego 2015 w 23:34

  Powyżej bezstronny „Polak” napisał
  …Dobry rusek to martwy rusek, jeńców nie brać!

  Zapomniał dodać – po wieszczu – że to samo dotyczy Polaków i Jewrów!

  Posłuchaj no tryzubie – w tydzień zjemy całe Podole i Wołyń – ale będziemy brać jeńców – i ich żywić /w Kołomyi w 19 roku bandyci ukraińscy nie mordowali zamkniętych w obozie – tylko im jeść nie dali – polaczki wyzdychały z zimna i głodu.

  Jestem za wolą Ukrainą ale bez bestii banderowskich i pamięci o nich. Jeśli cokolwiek zrobią tam mieszkającym Polakom – to jako żywo stanę i ich obronie.

 12. Łzy Matki Odpowiedz

  9 lutego 2015 w 23:36

  Ten sukces to domknięcie kotła Debalczwo?

 13. Mosiek Odpowiedz

  19 lutego 2015 w 19:34

  Większej propagandy nie słyszałem jaką karmi was na tych kresach.

 14. realista Odpowiedz

  20 lutego 2015 w 17:27

  No i co z tym ukraińskim ciosem? jak ta pobita armia Donbasu, zdołała zdobyć Debalcewo?? Od 9-go nagle zamilkli wszyscy dobrze poinformowani – (pewnie przez SBU). Przy takiej propagandzie p. Gebels jawi nam się jako uczniak!!! i to początkujący.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *