Jakieś zgrzyty w Państwie Związkowym? Ławrow zapowiada wizytę na Białorusi

23 maja 2018

Rosyjski przybędzie 29 maja z oficjalną roboczą wizytą na , poinformowała rzeczniczka rosyjskiego Maria . Podczas briefingu prasowego powiedziała, że panowie ministrowie wymienią się poglądami na temat rozwoju współpracy w ramach Państwa Związkowego Rosji i Białorusi.

Jak powiedziała Maria Zacharowa, w Mińsku odbędą się między ministrami spraw zagranicznych Białorusi i Rosji Uładimira Makieja i Siergieja Ławrowa. Będą one dotyczyły współpracy wojskowej w ramach Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym, współpracy handlowej w ramach Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej oraz Wspólnoty Niepodległych Państw. Ministrowie omówią też koordynację wysiłków w ramach i innych formatów międzynarodowych.


„Ministrowie spraw zagranicznych omówią kwestie będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, powiedziała Maria Zacharowa. – Rosja i Białoruś to strategiczni sojusznicy, którzy popierają ustanowienie sprawiedliwego systemu wielobiegunowych stosunków międzynarodowych”, dodała.

Kresy24.pl/ab


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *