• ARCHIWUM KRESOWE
  • PODRÓŻE PO KRESACH
  • BIBLIOTEKA KRESOWA
  • KUCHNIA KRESOWA
  • Niepodległość
  • KALENDARIUM
    • Styczeń w Historii Kresów
    • Luty w Historii Kresów
    • Marzec w Historii Kresów
    • Kwiecień w Historii Kresów
    • Maj w Historii Kresów
    • Czerwiec w Historii Kresów
    • Lipiec w Historii Kresów
    • Sierpień w Historii Kresów
    • Wrzesień w Historii Kresów
    • Październik w Historii Kresów
    • Listopad w Historii Kresów
    • Grudzień w Historii Kresów
  • POLACY NA WSCHODZIE
  • HISTORIA I WSPOMNIENIA
  • WYSZUKIWARKA KRESOWA
  • GAZETY KRESOWE
    • Archiwum “Magazynu Polskiego”
    • Archiwum “Głosu znad Niemna”
    • Archiwum “Echa Polesia”
    • Archiwum “Polaka na Łotwie”
    • Archiwum “Kuriera Galicyjskiego”
    • Archiwum “Słowa Polskiego”
    • Archiwum “Monitora Wołyńskiego”
    • Archiwum “Głosu Polonii”
    • Archiwum “Polonii Charkowa”
    • Archiwum “Dziennika Kijowskiego”
    • Archiwum “Krynicy”
    • Archiwum “Gazety Polskiej Bukowiny”
    • Archiwum “Wołanie z Wołynia”
    • Archiwum “Naszych Dróg”
    • Archiwum “Tęczy Żytomierszczyzny”
    • Archiwum “Lwowskich Spotkań”
    • Archiwum “Polaków Donbasu”
    • Archiwum “Mozaiki Berdyczowskiej”
    • Archiwum “Słowa Życia”
  • TV Kresy24.pl
Kresy24.pl – Wschodnia Gazeta Codzienna
  • 13 Kwi 2021
  • Ukraina
  • Białoruś
  • Rosja
  • Litwa
  • Azja i Zakaukazie
  • Region Bałtyku
  • Trójmorze
  • русский
  • yкраїнська
Kresy24.pl - Wschodnia Gazeta Codzienna
  • ARCHIWUM KRESOWE
  • PODRÓŻE PO KRESACH
  • BIBLIOTEKA KRESOWA
  • KUCHNIA KRESOWA
  • Niepodległość
  • KALENDARIUM
    • Styczeń w Historii Kresów
    • Luty w Historii Kresów
    • Marzec w Historii Kresów
    • Kwiecień w Historii Kresów
    • Maj w Historii Kresów
    • Czerwiec w Historii Kresów
    • Lipiec w Historii Kresów
    • Sierpień w Historii Kresów
    • Wrzesień w Historii Kresów
    • Październik w Historii Kresów
    • Listopad w Historii Kresów
    • Grudzień w Historii Kresów
  • POLACY NA WSCHODZIE
  • HISTORIA I WSPOMNIENIA
  • WYSZUKIWARKA KRESOWA
  • GAZETY KRESOWE
    • Archiwum “Magazynu Polskiego”
    • Archiwum “Głosu znad Niemna”
    • Archiwum “Echa Polesia”
    • Archiwum “Polaka na Łotwie”
    • Archiwum “Kuriera Galicyjskiego”
    • Archiwum “Słowa Polskiego”
    • Archiwum “Monitora Wołyńskiego”
    • Archiwum “Głosu Polonii”
    • Archiwum “Polonii Charkowa”
    • Archiwum “Dziennika Kijowskiego”
    • Archiwum “Krynicy”
    • Archiwum “Gazety Polskiej Bukowiny”
    • Archiwum “Wołanie z Wołynia”
    • Archiwum “Naszych Dróg”
    • Archiwum “Tęczy Żytomierszczyzny”
    • Archiwum “Lwowskich Spotkań”
    • Archiwum “Polaków Donbasu”
    • Archiwum “Mozaiki Berdyczowskiej”
    • Archiwum “Słowa Życia”
  • TV Kresy24.pl
Home
Ukraina

Gwałtowna bitwa pod Zajcewem! “Rosyjskie wojska poniosły duże straty”

29 Sty 2016 Ukraina 22 comments

Zajcewo_walki

Pod Zajcewem w Donbasie doszło do bitwy armii ukraińskiej z oddziałami DNR. Według komunikatu Głównego Zarządu Wywiadu ukraińskiego Ministerstwa Obrony, zabitych zostało co najmniej 8 separatystów, a 20 zostało rannych.

“Rosyjskie wojska okupacyjne poniosły duże straty. W wyniku starcia z siłami armii ukraińskiej w rejonie Zajcewa zginęło 8-miu żołnierzy 3-ciej Brygady Strzelców Zmotoryzowanych separatystów z Gorłowki, a 20-tu zostało rannych” – czytamy w komunikacie. Po stronie ukraińskiej w ciągu ostatniej doby rannych zostało dwóch żołnierzy – podaje dowództwo ukraińskie.


Intensywne walki trwały w nocy także koło Marinki pod Donieckiem oraz w rejonie Szyrokino pod Mariupolem. Wzdłuż całej linii frontu nasilił się ostrzał ze strony separatystów, szczególnie aktywni są snajperzy, ale strzelają także ciężkie działa i moździerze.

Łącznie w ciągu doby odnotowano 71 przypadków ostrzału. Natomiast w rejonie donieckiego lotniska ostrzał chwilowo trochę się zmniejszył.


Strona ukraińska przekazała misji obserwacyjnej OBWE informacje o ściągnięciu przez separatystów w rejon Ługańska, Samojłowa i Szyszkowa czołgów i wyrzutni rakietowych “Grad”, które nie mają prawa tam przebywać zgodnie z warunkami zawartego w Mińsku rozejmu.

Wywiad ukraiński donosi też o rosnącym niezadowoleniu ludności na terenach kontrolowanych przez separatystów. M.in. w rejonie Nowoazowska miejscowi chłopi zażądali od dowództwa DNR rekompensaty za zniszczone przez czołgi i ciężki sprzęt oziminy.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Powiązane wiadomości:

Brak powiązanych wiadomości

Tagi: armia ukraińska separatyści wojna na Ukrainie wojsko
  • Tags
  • armia ukraińska
  • separatyści
  • wojna na Ukrainie
  • wojsko

22 komentarzy

  1. Heilige Geist
    29 stycznia 2016 o 15:42 Odpowiedz ↓

    Ciężkie straty ? Ledwie 8 zabitych. Gdyby tak wyglądały “ciężkie straty” podczas II wojny światowej, to zamiast 55 milionów, zginęło by 55 tysięcy 🙂

    1. jingle
      29 stycznia 2016 o 15:57 Odpowiedz ↓

      Nu i haraszo…

  2. Gienek
    29 stycznia 2016 o 16:00 Odpowiedz ↓

    To drobne potyczki. Tam praktycznie nikt tego nie kontroluje i luźne grupy po obu stronach działają często na własną rękę. Nie brakuje też grup przemytników, czy zwykłych band z kryminalistów i szabrowników rabujących co się da. Dodatkowo po obu stronach pełno najemników spragnionych szybkiego i łatwego zarobku.

    1. Garret
      29 stycznia 2016 o 16:44 Odpowiedz ↓

      Wrzuć jakieś linki do tych najemników po obu stronach. Ciekawa informacja.

  3. SyøTroll
    29 stycznia 2016 o 16:14 Odpowiedz ↓

    Czołgi i “grady” nie mają prawa stacjonować w strefie przyfrontowej, po stronie “Republik Ludowych”. A Czełgi, “grady” i “uragany” po stronie rządowej mają ?

    1. kuba9131
      29 stycznia 2016 o 16:38 Odpowiedz ↓

      Donbas ukraiński powinien być, zresztą tak samo jak Krym. Trzeba odpierać Rosyjsko-terrorystyczną inwazje.

      1. Syøtroll
        29 stycznia 2016 o 21:33

        To kiedy masz zamiar rozpocząć odpór kaszubskiej i śląskiej inwazji. Ich dziadowie na Kresach, odpierali “polską inwazję” oni muszą “rosyjską”. Bez krwawej zemsty się nie da ? Może powinni przestać się dawać napuszczać, na sąsiadów.

      2. kuba9131
        30 stycznia 2016 o 14:14

        My nie mamy problemu z Kaszubami i Ślązakami.

    2. jingle
      29 stycznia 2016 o 16:42 Odpowiedz ↓

      Rozumiem twoje zaniepokojenie Iwan. 8 twoich rodaków nie żyje, ok. 20 nie zdatnych do walki.. Ale nic by im nie było gdyby przestrzegali porozumień z Mińska a najlepiej nie jechali na Ukrainę, prawda?

  4. kuba9131
    29 stycznia 2016 o 16:25 Odpowiedz ↓

    Są nielegalnie na Ukraińskiej ziemi to chyba się nie spodziewali że Ukraińcy będą dla nich gościnni.Gdyby RoSSja nie wspierała SSeparatySStów i wspomagała ich RuSSkimi wojskami to by tam wojny nie było.Zresztą DRL i ŁRL to MoSSkiewSScy agenci.

  5. ułan kresowy
    29 stycznia 2016 o 18:59 Odpowiedz ↓

    A tymczasem na Ukrainie jest już ponad 150 ofiar świńskiej grypy. Takie są przynajmniej oficjalne dane. Jak jest prawda tego nie wie nawet “zawsze czujny” Główny Zarząd Wywiadu . GZW broni, GZW radzi GZW nigdy cię nie zdradzi.

    1. Zielony ludzik
      30 stycznia 2016 o 08:46 Odpowiedz ↓

      W Rosji cale nie mniej. Ufaj Ławrowowi on też ciebie nie zdradzi:)

  6. Marriusz
    29 stycznia 2016 o 21:15 Odpowiedz ↓

    Tak durny kacapie mają prawo bo to Ukraina.Mają takie samo prawo jak wasze czołgi w Rosji.

  7. Tomcat
    30 stycznia 2016 o 00:38 Odpowiedz ↓

    A ja tego nie rozumiem po stronie ruskiej 8zabitych i 20 rannych a po stronie ukrainskiej 2rannych.. Ja rozumiem latwiej sie bronic ale bez jaj z jesdnej strony straty sa zbyt duże co do drugiej ruscy szczelac nie umieja?? Czy jak??

    1. rudy
      30 stycznia 2016 o 11:50 Odpowiedz ↓

      To pomyśl sobie ilu ich zginęło w ciągu 242 dni gdy próbowali zdobyć lotnisko w Doniecku. W końcu im się udało ale jakimi kosztami.. No i z lotniska nic nie zostało

  8. Barnaba
    30 stycznia 2016 o 00:40 Odpowiedz ↓

    Dobrze że chociaż napisali że wszystkie te dane są ukraińskie, bo chociaż można jakieś wnioski wysnuć, inaczej to by jeszcze ktoś bezkrytycznie uwierzył.

  9. Kazik
    30 stycznia 2016 o 09:59 Odpowiedz ↓

    Z tymi Rosjanami dali by sobie już spokój i powiedzieli jak jest , że to górnicy i gospodynie domowe rozgromili niezwyciężoną ukraińską armię . Żołnierz zapędzony siłą do okopów aby zabijał brata , nie ma motywacji i walczył będzie jak przysłowiowy Józef Szwejk . Wojny domowej swymi siłami ukraina nie wygra . Potrzebny straszak , jest nim ” agresja Rosji siłami stu tysięcy a może więcej wojsk , czołgów , pcheł i czego tam jeszcze ” .

    1. rudy
      30 stycznia 2016 o 12:00 Odpowiedz ↓

      To dziwne że wśród trupów lub jeńców najczęściej znajdują się miejscowe pijaczyny którzy rzeczywiście uwierzyli w “ruskij mir” i “DNR/LNR” albo członkowie organizacji neonazistowskich z Rosji jak również kontraktowi żołnierze z Rosji w roli najemników w tym Buriaci i zeczeni Kadyrowa. Ciekawostka 😉

  10. olek
    30 stycznia 2016 o 12:52 Odpowiedz ↓

    poszli i policzyli a “użyteczni idioci “to kupili

    1. Demon
      30 stycznia 2016 o 21:00 Odpowiedz ↓

      Użytecznym i….om to jesteś ty, kolo.
      Użyteczny dla Mordoru i śmierdzących onuc Putlera.

      1. olek
        1 lutego 2016 o 16:22

        Jak to mówił Pawlak “oj durny ty durny”

  11. martsy
    31 stycznia 2016 o 15:22 Odpowiedz ↓

    Zabawne sa te trolle putinowe, ktore tlumacza ruskie “prawo” do agresji przeciwko panstwo sasiednim. Prozny wysilek. Kacapia, chocby najbardziej bezczelna, nie ma zadnych praw do ziemi swoich sasiadow. Po kilkuset latach glupich wojen, rozbiorow Polski itp. nawet najbardziej tepy kacap powinien to juz zrozumiec. Budujcie drogi i dajcie pieniadze milionom swoich biedakow, a nie mordujcie cudzoziemcow bez sensu.

Dodaj komentarz Anuluj

Najczęściej czytane
Przedstawiciel Kremla zapowiedział początek końca Ukrainy

Przedstawiciel Kremla zapowiedział początek końca Ukrainy

Rosjanie wyśmiewają polską flotę, a w Niemczech znów pojawia się apel o moratorium na Nord Stream 2 (KOMENTARZ)

Rosjanie wyśmiewają polską flotę, a w Niemczech znów pojawia się apel o moratorium na Nord Stream 2 (KOMENTARZ)

Żołnierze NATO przybędą na Ukrainę na ćwiczenia

Żołnierze NATO przybędą na Ukrainę na ćwiczenia

Historia kawy dzieli narody: Jerzy Franciszek, Georg Franz, a może Ю́рій-Франц? Kulczyckiego wszyscy chcą

Uderzające w rząd PIS billboardy na Białorusi przy granicy z Polską

Uderzające w rząd PIS billboardy na Białorusi przy granicy z Polską

Tak wyglądają obozy rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą (FOTO) (WIDEO)

Tak wyglądają obozy rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą (FOTO) (WIDEO)

Amerykańskie okręty płyną na Morze Czarne

Amerykańskie okręty płyną na Morze Czarne

Białoruś wysyła wojska na granicę z Ukrainą (WIDEO)

Białoruś wysyła wojska na granicę z Ukrainą (WIDEO)

Szwedzcy analitycy kreślą scenariusz wojny Rosji z NATO w regionie Morza Bałtyckiego

Szwedzcy analitycy kreślą scenariusz wojny Rosji z NATO w regionie Morza Bałtyckiego

Łukaszenka o „ostatniej kropli, która przelała czarę cierpliwości” w stosunkach z Polską

Łukaszenka o „ostatniej kropli, która przelała czarę cierpliwości” w stosunkach z Polską

Najnowsze
13 Kwi
Białoruś

Do jakich krajów uciekają przed represjami Białorusini?

13 Kwi
Białoruś

KGB aresztowało lidera Białoruskiego Frontu Ludowego

13 Kwi
SUPERNEWS

Gabinet Zełenskiego: Amerykańskie systemy Patriot powinny być na Ukrainie, nie w Polsce

13 Kwi
Białoruś

Ukraina uszczelnia granicę z Białorusią

13 Kwi
Rosja

Państwa G7 wezwały Rosję do zaprzestania prowokacji przeciw Ukrainie

13 Kwi
Historia i Wspomnienia

13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

13 Kwi
Rosja

„Ręce precz od Ukrainy” – największa frakcja w Parlamencie Europejskim ostrzegła Putina przed agresywnymi działaniami wobec Ukrainy i zagroziła zaostrzeniem sankcji

Publikacje wyrażają jedynie poglądy autora/ów i nie mogą być utożsamiane z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

© Kresy24.pl 2018. Wszelkie Prawa Zastrzeżone.  Kontakt | Polityka prywatności
Produkcja: Fundacja Wolność i Demokracja