Eksplozja gazu w Wołgogradzie. Nie żyją już cztery osoby (WIDEO)

17 maja 2017

Liczba ofiar śmiertelnych wczorajszego wybuchu gazu w Wołgogradzie wzrosła przez noc z dwóch do czterech.

Do eksplozji doszło ok. 13 rano czasu lokalnego w jednym z tamtejszych bloków mieszkalnych. Spowodowała ona osunięcie się części budynku i w konsekwencji zniszczenie, według różnych doniesień, od 12 do 16 mieszkań. W katastrofie śmierć poniosły cztery osoby, a 11 kolejnych odniosło obrażenia.


Jak informuje portal „Izwiestia”, na miejscu pracuje 10 karetek pogotowia, a pierwszy ambulans miał pojawić się już 7 minut po zdarzeniu. Przybyła też straż pożarna. Najważniejszym na chwilę obecną zadaniem jest jak najszybsze odgruzowanie terenu tak, by można było zamknąć akcję ratunkową.

Według roboczej hipotezy przyjętej przez śledczych, do wybuchu doprowadziło rozszczelnienie rur, które z kolei miało być wynikiem bezprawnego „podłączania” się mieszkańców do instalacji. Prawdopodobnie – to już nasz domysł – chodziło o obejście liczników i uniknięcie opłat za gaz.


Dzisiaj mają zostać uruchomione pierwsze środki finansowe dla poszkodowanych: 50 tys. rubli dla rodzin plus dodatkowe 10 tys. dla każdego człowieka. Na dołączonym materiale wideo widać stan budynku po eksplozji.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *