Chińczycy zbudują szybką kolej przez Białoruś

17 maja 2017

Chińska kolejowy CRCC (China Railway Construction Corporation Limited) zamierza zbudować linię szybkiej kolei (KDP) przez terytorium Białorusi – zapowiadają przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki po spotkaniu w Pekinie delegacji białoruskiej z kierownictwem CRCC.

Według wstępnych ustaleń, trasa tej kolei rozpoczynałaby się „na granicy Białorusi z Unią Europejską”, przebiegnie przez i zakończy się na granicy z Rosją.


Ministerstowo Gospodarki poinformowało, że już w czerwcu strony spotkają się w Mińsku, by omówić szczegóły tego historycznego projektu.

W rozmowach w Chinach omawiano także udział CRCC w budowie trzeciej linii metra w Mińsku. Minister gospodarki Białorusi Władimir Żynowski podkreślił, że kraj jest zainteresowany „w przyciąganiu profesjonalnych firm, nie tylko jako wykonawców, ale również jako inwestorów”.


Przypomnijmy, że plany budowy kolei dużych prędkości w Rosji, przy pomocy strony chińskiej, od czterech lat nie posuwają się do przodu. Głównym powodem był prawdopodobnie .

Pierwszy odcinek miał łączyć Moskwę z Kazaniem i kosztować – według wstępnych założeń – 20 mld euro. Rozważano jednak także plany połączenia KDP Moskwy z Pekinem.

Kresy24.pl za wnp.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Chińczycy zbudują szybką kolej przez Białoruś

  1. parczew Odpowiedz

    17 maja 2017 w 14:24

    ej ludzie–policja w parczewie–lubelskie–wkopała józefa bonika w 2016 rok! na siłe do więzienia chcieli z nim!!!!!!!!!!!!

  2. profesor Odpowiedz

    17 maja 2017 w 16:31

    Właśnie, pisałem. Proszę, czytajcie unijni przedsiębiorcy! Polscy inwestorzy też. To jest jedyna stabilna droga do Azji. Wielka szansa na łatanie dziur finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *