Doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa zrezygnował. Przez kontakty z Rosją

14 lutego 2017

Doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego Michael Flynn podał się do dymisji w związku z doniesieniami medialnymi na temat jego kontaktów z przedstawicielami Federacji Rosyjskiej z czasów, przed objęciem urzędu prezydenckiego przez Trumpa, donosi BBC. 

Informację o dymisji Flynn przedstawił mediom we wtorek. Były doradca przyznał, że „nieumyślnie podał” niepełne informacje na temat kontaktów z ambasadorem Rosji w Waszyngtonie Siergiejem Kisliakiem. Ponadto, ze względu na szybkie tempo zdarzeń, nie zdążył poinformować o swoich kontaktach wiceprezydenta Michaela Penca. Kilka dni temu Washington Post informował, że w grudniu 2016 roku Flynn omawiał antyrosyjskie z ambasadorem Rosji w Stanach Zjednoczonych. zaprzeczył doniesieniom.


Na pełniącego obowiązki doradcy wyznaczony już został emerytowany generał Joseph K. Kellogg, który jest jednym z trzech kandydatów, których Donald rozpatruje na stałego doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego. Według agencji AP wśród nich jest także były szef CIA David Petraeus i wiceadmirał Marynarki Wojennej USA Robert Harward.

Przypomnijmy, sprawa budzi kontrowersje. Demokraci zarzucają, Trumpowi iż wygrał wybory dzięki zintensyfikowanej działalności rosyjskich hakerów, którzy ujawnili kompromitującą korespondencję Hillary Clinton. Media nieprzychylne nowemu gospodarzowi Białego Domu sugerują, że w związku z tym będzie chciał się odwdzięczyć prezydentowi Putinowi prowadząc bardziej przychylną politykę wobec Moskwy.


Członek rosyjskiej Rady Federacji Konstantin Kosaczow komentując dymisję Michaela Flynna w związku z jego kontaktami z ambasadorem Rosji powiedział, że to posunięcie”gorsze od paranoi”.

Biały Dom nie pytał o „wtargnięcie” Polski na Białoruś. Sojusz Polski z USA jest niepodważalny

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi Doradca Trumpa ds. bezpieczeństwa zrezygnował. Przez kontakty z Rosją

 1. observer48 Odpowiedz

  14 lutego 2017 w 11:15

  Koniec miodowego miesiąca Trumpa z Putlerem.

  • SyøTroll Odpowiedz

   14 lutego 2017 w 12:05

   Tylko dlatego, że udało się utrącić Flynna ?

   • observer48

    14 lutego 2017 w 12:30

    @SyøTroll
    Trumpa obserwuję od wczesnych lat 1990. i wiem, że nie ruszy palcem w bucie, o ile na tym godziwie nie zarobi. Putlerek to przy nim cienki chłopiec na posyłki (gofer, jak to się określa po angielsku). Trump nie ma doświadczenia politycznego, ale szybko wyliczył i wytknął to liliPurtinowi podczas rozmowy telefonicznej, że podpisany przez Obamblera układ START jest niekorzystny dla USA i trzeba go natychmiast zmienić. Trump da kacapii popalić lepiej, niż śp. prezydent Reagan.

 2. observer48 Odpowiedz

  14 lutego 2017 w 13:07

  Nowy doradca Joseph Keith Kellogg Jr. to emerytowany generał sił desantowo-powietrznych USA zahartowany w wojnach w Wietnamie, Grenadzie i na Bliskim Wschodzie, bardzo bliski współpracownik śp. prezydenta Reagana. Trump ogrywa Putlerka, niczym Kaczyński „opozycję totalną”.

  A tak na marginesie, Flynn może pomagać tak Kelloggowi, jak Trumpowi z budki suflera. Trump dąży do osłabienia roli tak Niemiec, jak kacapii i zniszczenia euro jako narzędzia Niemiec do ekonomicznego podboju Europy. Silna Unia nie przywróci wielkości Ameryce, a Polska i Anglia to idealne konie trojańskie zdolne do przywrócenia porządku z Maastricht i anulowania Traktatu Lizbońskiego (Brexit potrwa co najmniej sześć lat).

  • SyøTroll Odpowiedz

   15 lutego 2017 w 07:52

   ObSServer48, trudno jest mówić amerykańskim dowódcy „zahartowanym” w wojnie o Grenadę, nie miało miejsca tam nic czym mógł się zahartować.
   „Polska i Anglia to idealne konie trojańskie (albo amerykańskie trolle), zdolne do przywrócenia porządku z Maastricht i anulowania Traktatu Lizbońskiego” – w pełni się zgadzam. Jeśli się uda jakoś to będzie choć wszyscy z UE uznają nas za kraj mniej lub bardziej wrogi. Jeśli się nie uda będzie kłopot, bo Polska nie jest od reszty Europy oddzielona „rękawem”.
   Jest tak jak wcześniej pisałem pan jest amerykańskim patriotą polskiego pochodzenia, ja polskim patriotą bez amerykańskich korzeni.

 3. tagore Odpowiedz

  14 lutego 2017 w 20:28

  Upadł nie z powodu kontaktów z Moskwą ,a z powodu zatajenia treści części rozmów.

 4. polacy Odpowiedz

  24 lutego 2017 w 15:38

  krym chce być dla ukrainy–bo miejsce do atakowania iranu ===taki fakt–chce tego tramp!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *