Diego Maradona trenerem białoruskiego klubu?

14 maja 2018

Znany z uwielbienia dla dyktatorów legenda argentyńskiego futbolu Diego może objąć stanowisko głównego trenera białoruskiego klubu piłkarskiego „Dynamo  ”. 57-letnia piłkarz jest teraz bez pracy, w kwietniu porzucił trenowanie klubu Al Fujairah, grającego w 2. lidze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Agent słynnego piłkarza Matthias Morla poinformował w miniony weekend, że w poniedziałek będzie prowadził rozmowy z przedstawicielami brzeskiego „Dynamo”, ale nie tylko. W grę wchodzą także kluby z Arabii Saudyjskiej i Kuwejtu.


Jak stwierdził agent Maradony, dla słynnego sportowca zostanie wybrana najlepsza opcja.

„Musimy wziąć pod uwagę wszystko: warunki pogodowe, poziom drużyny i ewentualne wzmocnienie” – powiedział.


Diego Maradona jest bez pracy. Rok temu stanął na czele klubu piłkarskiego Al Fujairah ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Argentyńczykowi nie udało się jednak wykonać powierzonego mu zadania – doprowadzić klub do elitarnej ligi ZEA, więc pod koniec kwietnia sam ogłosił swoją rezygnację.

W bieżącym sezonie brzeskie „Dynamo” pod wodzą Siergieja Kowalczuka z dziewięcioma punktami po siedmiu rozegranych meczach zajęło siódme miejsce w mistrzostwach Białorusi.

Sekretarz prasowy klubu piłkarskiego „Dynamo-Brześć” Olga Chiżenkowa odmówiła komentarza w sprawie – jak powiedziała – plotek nt.  negocjacji z Diego Maradoną.

„Kontaktujcie się z włoską gazetą, która o tym napisała. My nie komentujemy plotek pochodzących ze źródeł zewnętrznych”.

Wiadomość jako pierwszy podał argentyński kanał Tyc , następnie wiadomości podchwycił włoski dziennika Corriere della Sera, a za nim inne .

Rok temu Argentyńczyk opowiedział w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji o swoim stosunku do rosyjskiego prezydenta Władimira Putina.

„Putin jest fenomenem. Sądzę, że po Hugo Chavezie (wielkim przyjacielu Łukaszenki – red.)  i Fidelu , wraz z Danielem Ortegą i Evo Moralesem, należy do  wyższej ligi” — mówił Maradona.

Kresy24.pl/euroradio.fm/ba

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *