Łukaszenka do Paszyniana: „Jesteś bohaterem, cieszymy się z waszego zwycięstwa”. Czyżby?

14 maja 2018

Entuzjazmu Łukaszenki i Paszyniana nie podziela raczej szef białoruskiej dyplomacji ( pierwszy z lewej)

Aleksander udał się 14 maja do na obrady Najwyższej Euroazjatyckiej Rady Gospodarczej. W kuluarach spotkania spotkał się z przywódcą niedawnych protestów w Erywaniu, liderem opozycji, a dziś premierem Armenii Nikolem Paszynianem. Czy prorocze okażą się słowa ormiańskiego skierowane do prezydenta Białorusi?

„W stosunkach między Białorusią i Armenią nie ma i nie będzie problemów. Czekałem na to spotkanie. Naprawdę mamy o czym porozmawiać”, powiedział .


 Aleksander Łukaszenka wyraził gotowość do wdrożenia nowego premiera Armenii w kwestie relacji między obu krajami i działaniach w ramach EAUG, informuje rządowa agencja Belta.

Pogratulował Paszynianowi wyboru na premiera i zapewnił o pełnym poparciu Białorusi.


„Nasza polityka wobec bardzo bliskiego nam ormiańskiego narodu nigdy się nie zmieni. Obiecuję Wam to. Nadal będzie konstruktywna i przyjazna – zapewniał Łukaszenka. – To bardzo ważne, żeby usłyszał pan to, co dotyczy Białorusi i naszego stosunku do braterskiego narodu ormiańskiego. Dlatego jest to bardzo ważne spotkanie – powiedział białoruski przywódca. – W ogóle, to jest pan bohaterem. Bardzo godnie i mądrze wyszedł pan z tej sytuacji, zresztą sam pan to już odczuł. Cieszymy się razem z wami” komplementował Paszyniana Łukaszenka.

Co na to odpowiedział ormiański polityk? ze swojej strony zapewnił białoruskiego przywódcę, że relacje między Białorusią a Armenią będą na wysokim poziomie, „niezależnie od tego, kto będzie zasiadał u sterów władzy”.

Podczas szczytu w Soczi przewidziano również spotkanie prezydentów Rosji i Białorusi. Aleksander Łukaszenka i Władimir będą rozmawiali o pogłębieniu integracji gospodarczej i liberalizacji wspólnego rynku towarów.

Przypomnijmy, że w dorocznym przesłaniu do narodu i parlamentu, Łukaszenka po raz kolejny wspomniał o problemach zaistniałych w stosunkach gospodarczych z Rosją. Podkreślił, że kwestie dostaw białoruskich produktów pojawiają się, jakby „według planu”, i to pomimo zapowiedzi utworzenia wspólnego rynku.

Szczyt przywódców państw Euro Azjatyckiej Unii Gospodarczej odbywa się w Soczi 14 maja. Uczestniczą w nim liderzy Białorusi, Rosji, Kazachstanu, Kirgistanu, a także Armenii Nikola Paszynian. Gościem specjalnym będzie Mołdawii Igor .

Podczas spotkania omówione zostaną główne wytyczne polityki makroekonomicznej państw na lata 2018 – 2019, poszczególnych sektorów usług w przestrzeni EAUG, a także kilka zagadnień technicznych. Wśród nich – perspektywy rozwoju stosunków handlowo-gospodarczych między krajami, projekt porozumienia w sprawie traktatów międzynarodowych, działalności międzynarodowej i innych.  otrzyma status państwa obserwatora przy EAUG.

Kresy24.pl/ba

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Łukaszenka do Paszyniana: „Jesteś bohaterem, cieszymy się z waszego zwycięstwa”. Czyżby?

  1. Dzierżyński Odpowiedz

    15 maja 2018 w 09:44

    Z tego widać, że na tym szczycie zebrały się same potęgi ekonomiczne świata. Czy ktoś jeszcze pamięta eksperymenty zachodu, aby wciągnąć Rosję do klubu siedmiu najbardziej rozwiniętych państw świata? I jak to się skończyło ano tak, że wpuszczenie chłopa na salony nie zrobi z niego kulturalnego inteligenta:) Elity ruskich mają gdzieś zachodni kapitał, bo wpuszczony do nich nie był by, tak łatwy w okradaniu jak te orły co się właśnie spotkały na „ich” szczycie. Mocno dziecinna jest ta fascynacja ludzi zachodu możliwością zrobienia kiedyś dużych interesów w Rosji, bo jak wskazuje historia nikomu to się nie udało od wieków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *