„Cyborgów” zaatakowano gazem? Dramatyczne zeznania ujawnia OBWE

23 stycznia 2015

 lotnisko dym

Relacja jednego z obrońców lotniska w Doniecku trafiła do sprawozdania specjalnej misji monitoringowej na Ukrainie. Oto notatka, bez zmian i komentarza:

„Ukraiński żołnierz, przebywający w szpitalu wojskowym w kontrolowanej przez rząd Konstantynowce – 56 km na północ od Doniecka – poinformował misję, że leczy obrażenia odniesione na donieckim lotnisku 19 stycznia. Powiedział, że ok. 80 ukraińskich żołnierzy doznało podobnych urazów, przejawiających się niekontrolowanymi skurczami, wymiotami i utrudnionym oddychaniem. Stwierdził, że niektórzy stracili przytomność. Jedenastu żołnierzy przetransportowano do szpitala wojskowego w Dniepropietrowsku.”


Informacja podana przez misję potwierdza wcześniejsze doniesienia dotyczące przebiegu walk o donieckie lotnisko tego dnia.

– Ok. godziny 12.00 terroryści użyli jeden z rodzajów gazu łzawiącego przeciwko ukraińskim wojskowym. Ukraińscy wojskowi stawiają opór i utrzymują pozycję – poinformowano w komunikacie Ministerstwa Obrony z 19. stycznia.


Kresy24.pl/podrobnosti.ua

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

12 odpowiedzi „Cyborgów” zaatakowano gazem? Dramatyczne zeznania ujawnia OBWE

 1. Marco Odpowiedz

  23 stycznia 2015 w 11:33

  Powinni odpowiedzieć przed Trybunałem Haskim za zbrodnie wojenne ci separatyści ich dowódcy i zlecający z Kremla

  • makoski Odpowiedz

   23 stycznia 2015 w 16:03

   ok . tylko napisz kto tam pojedzie i ich wszystkich złapie?? prawda jesdt niestety taka ze ue, usa maja gleboko w du.ie co sie dzieje z ukrainą….

 2. maro Odpowiedz

  23 stycznia 2015 w 11:43

  to ruskie swinie nie dawali rady to jak hitler;GAZEM zaczeli wlaczyc ,ruskie sabaki ,pituchy putinowskie

  • *czerwonoarmista* Odpowiedz

   23 stycznia 2015 w 12:21

   hitler uzywal gazu w obozach koncentracyjnych, stacjonarnych i mobilnych komorach gazowych, na froncie nie bylo przypadku uzycia poza kilkoma przypadkami kiedy niewybuch z pierwszej wojny swiatowej z gazem ekspodowal i troche tam zolnierzy podgazowal

   juz nie ma co pisac zabijaja morduja …poloczency jak im odwalilo to i autobus wysadzili

 3. POLAK Odpowiedz

  23 stycznia 2015 w 12:22

  NIE OD DZIŚ WIADOMO ŻE RUSKI ŻOŁNIERZ JEST NIC WARTY – JAK PRZEGRYWA TO ALBO GAZU UŻYWA, ALBO STRASZY ATOMEM.W WALCE TAK JAK Z CYBORGAMI JAK NIE DAWAŁ SOBIE RADY TO GAZ UŻYŁ- TYLE SPEC GENERAŁY ROSYJSKIE.

 4. ułan kresowy Odpowiedz

  23 stycznia 2015 w 12:26

  Balisty i katapulty miotały na nich również garnki wypełnione jadowitymi wężami

 5. Marcin Odpowiedz

  23 stycznia 2015 w 13:10

  Jak to? No przecież jeszcze nie tak dawno Kresy24 podawał informacje o tym, że separatyści błądzą w ciemnościach zbierają trupy i powoli ewakuują się z lotniska, a ty „nagle” okazuje się, że Ukraińcy stracili nad lotniskiem kontrolę, separatyści strzelają czym się da i do tego mają jeszcze BST. Nie ma jak to rzetelnie sprawdzać swoje informacje.

 6. sorbi Odpowiedz

  23 stycznia 2015 w 14:51

  Putin – parszywy czerwony imperialny faszysto-komunista powinien być ścigany międzynarodowym listem gończym razem z całą jego stalinowską watahą -bo sami sobie takiej broni nie wyprodukowali!!!!!!!! Dlatego zdobyli lotnisko !!!!

 7. Łzy Matki Odpowiedz

  23 stycznia 2015 w 16:54

  Proszę o źródło informacji dot stanowiska OBWE.

  Na razie przedstawię takie jakie znam w tej sprawie /pewnie nie jedyne/ ONZ.

  Znacząca eskalacja wrogich działań sprawiła, że liczba zabitych sięgnęła 5086, ale obawiamy się, że realna liczba może być znacznie wyższa – powiedział na briefingu w Genewie rzecznik Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka Rupert Colville.

  W ogłoszonych danych uwzględniono 262 ofiary śmiertelne z ostatnich dziewięciu dni. Te dni były „najkrwawszym okresem” od września, kiedy ogłoszono zawieszenie broni – dodał Colville.

  Wyraził zaniepokojenie tym, że nowe regulacje władz w Kijowie w sferze bezpieczeństwa utrudniają starania o dostarczenie pomocy do stref konfliktu na wschodzie Ukrainy. Tym samym utrudniają sytuację uchodźców.

 8. Dajaman Odpowiedz

  23 stycznia 2015 w 17:15

  No w końcu po coś ten cały gaz z Syrii ściągnęli, co ma się zmarnować??

 9. gegroza Odpowiedz

  23 stycznia 2015 w 17:34

  Nie wiem jak było ale po pierwsze – na filmie opublikowanym przez samych separatystów zmarli wyglądają jakby z tym gazem coś było na rzeczy. Druga sprawa – jesli to był gaz to gdzie mieli maski pegazki ?

 10. Tak tylko pytam Odpowiedz

  24 stycznia 2015 w 16:56

  Czy gaz łzawiący jest zabroniony? Jeżeli Tak to dlaczego używa go polska policja i nie tylko? Dlaczego wojsko ukraińskie nie jest wyposażone w maski pgaz ?. Na majdanie miało je wielu demonstrantów i pomagały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *