Białoruscy emeryci trafią do rodzin zastępczych

17 maja 2017

Socjalnie zorientowane , proponuje nową formę opieki nad osobami starszymi:  rodziny zastępcze. Opiekunowie emerytów będą mogli liczyć na mieszkanie w spadku po podopiecznych.

Oto co proponuje rząd: Opiekę nad osobami starszymi w rodzinach zastępczych będą mogły sprawować tylko te osoby, które nie są z nimi spokrewnione, ani na których nie spoczywa obowiązek prawny opieki, mogą to być  i organizacje społeczne, a warunki kurateli nad osobami starszymi zostaną spisane umową.


Opiekunowie dostaną od państwa świadczenia, nie będą to duże pieniądze, ale w perspektywie będą mogli liczyć na inne wymierne korzyści materialne, choćby spadek w postaci mieszkania po staruszku. Opiekun będzie mógł zamieszkać wraz z podopiecznym, lub większa liczbą osób starszych, i wspólnie z nimi prowadzić gospodarstwo domowe, wszystko oczywiście pod czujnym okiem opieki społecznej.

Deputowana z komisji pracy i polityki społecznej białoruskiego parlamentu Tatiana Starynskaja, która pilotuje kwestię wniesienia poprawek w ustawie podkreśla, że osoby pozostające bez pracy, które stworzą rodzinę zastępczą, zostaną zwolnione z konieczności płacenia podatku od tzw. „pasożytów”, który tak czy inaczej musieliby jako bezrobotni zapłacić.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Białoruscy emeryci trafią do rodzin zastępczych

  1. SyøTroll Odpowiedz

    18 maja 2017 w 10:02

    Pomysł interesujący, zobaczymy jaki potworek z niego wyniknie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *