Administracja Trumpa porażona rządami Łukaszenki

8 marca 2017

Amerykański opublikował , w którym na 56 stronach wymienia fakty dotyczące łamania praw człowieka na Białorusi w 2016 roku. Jest to pierwszy na temat sytuacji w zakresie praw człowieka, który opublikowała nowa administracja prezydenta Donalda Trumpa. został podpisany przez nowego Sekretarza Stanu Rexa Tillersona, donosi „”.

W 56 -stronicowej części dotyczącej Białorusi podkreśla się, że największym problemem w dziedzinie praw człowieka jest brak możliwości dokonania przez obywateli zmiany władzy na drodze wyborów, brak mechanizmu kontroli i równowagi w systemie politycznym i związane z tym nadużycia władzy.


Raport przypomina, że po dojściu do władzy w 1994 roku zniweczył rządy prawa w kraju, nieustannie dopuszcza się manipulacji podczas „wyborów”, rządy sprawuje wydając autorytarne dekrety. Raport stwierdza, że wszystkie dotychczasowe „ prezydenckie” na Białorusi nie spełniały międzynarodowych standardów. Również „ parlamentarne” w 2016 roku, nie były zgodne z międzynarodowymi standardami. W rozdziale dotyczącym Białorusi, na 56 stronicach skrupulatnie wymienia się fakty łamania praw człowieka w tym kraju, szczególnie koncentrując się na brutalnym traktowaniu i torturach w białoruskich więzieniach, oraz na politycznych procesach sądowych.

Kresy24.pl


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *