Związek Sowiecki jak hitlerowskie Niemcy? W Rosji chcą za takie porównania zsyłać do łagru

25 maja 2016

scena z: Adolf Hitler, Józef Stalin SK: Druga Wojna Œwiatowa, nazizm, totalitaryzm fot. AKPA

Za porównanie do Niemiec hitlerowskich ma obowiązywać również zakaz pełnienia stanowisk publicznych.

Projekt ustawy w Dumie forsują komuniści – informuje radio RMF.


Jeszcze w maju 2014 roku Władimir podpisał ustawę, która wprowadza karę do pięciu lat pozbawienia wolności za negowanie zbrodni nazistowskich i za rozpowszechnianie fałszywych informacji o roli Związku Sowieckiego w drugiej wojnie światowej.

Ustawa penalizuje też rozpowszechnianie wiadomości „wyrażających jawny brak szacunku dla społeczeństwa”, a dotyczących pamiętnych dat, związanych z obroną ojczyzny. Karze też profanację symboli chwały wojennej.


Zgodnie z proponowaną przez komunistów ustawą skazywane byłyby także te osoby, które twierdzą, że totalitaryzmy – sowiecki i niemiecki – miały wiele wspólnego.

Kresy24.pl/RMF

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi Związek Sowiecki jak hitlerowskie Niemcy? W Rosji chcą za takie porównania zsyłać do łagru

 1. wulgarny Odpowiedz

  25 maja 2016 w 21:08

  Komunizm był zdecydowanie gorszy. Wystarczy porównać ilość ofiar. O jakości nie wspomnę.

  • jubus Odpowiedz

   26 maja 2016 w 22:45

   Ciiiicho, to przecież „propagowanie faszyzmu”.

 2. Karol Nowacki Odpowiedz

  25 maja 2016 w 22:38

  Oj tam, oj tam, zaraz oburzać się na to, że Rosjanie wolą żyć w świecie iluzji? Ci co doświadczyli proletariackiej miłości, to doskonale wiedzą czym był komunizm. Same kacyki i nomenklatura sowiecka nie wie i wiedzieć nie chce. Miała Rosja wielką szansę pozbyć się sług szatana w chwili rozpadu ZSRR, ale z tej szansy nikt tam nie umiał skorzystać, bo rubelki były ważniejsze. Mafia rodem z KGB, nigdy tak na prawdę nie została rozliczona, a Jelcyn ze strachu przed rozliczeniami, stworzył im warunki do przejęcia władzy po KPZR.

 3. putlerek Odpowiedz

  26 maja 2016 w 11:49

  Różnica między faszystowskim bolszewizmem a pruskim nazizmem to głównie w kolorystyce i symbolice oraz ilości ofiar – na korzyść faszyzmu sowieckiego.

 4. ltp Odpowiedz

  27 maja 2016 w 10:43

  Bolszewicka , przefarbowana hołota dalej w Rosji przykorycie

 5. janekz rudego Odpowiedz

  27 maja 2016 w 13:21

  Ma Putler rację nie można porównywać hitleryzmu do stalinizmu stalinizm bije hitleryzm na głowę oficjalnie 3 razy a nieoficjalnie nawet do nawet 10razy przykłady: oficjalnie hitler zabił 6mln ludzi stalin prawie 20mln a nieoficjalnie nawet 80 mln ludzi zmarło na skutek represji stalinowskich; hitlerowcy założyli około 40 obozów pracy i koncentracyjnych stalinowski aparat represji posiadał ponad 130 punktów do rozsyłania więźniów i ponad 400 miejsc kaźni i łagrów rozsianych po całym imperium sowieckim, a o wyniku Błochion to hitlerowcy mogli tylko pomarzyć (nawet 50tyś zastrzelonych własnoręcznie)

 6. JA Odpowiedz

  31 maja 2016 w 17:56

  NO I SŁUSZNIE NIE MOŻNA ZSRR PORÓWNAĆ DO NIEMIEC ,JEŻELI JUŻ TO ODWROTNIE I WTEDY BEDZIE NAGRODA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *