W Rosji uczeń napadł na nauczycielkę i kolegów z siekierą i koktajlem Mołotowa

19 stycznia 2018

W stolicy  Buriacji, Ułan-Ude, nastolatek próbował popełnić po tym, jak z siekierą w ręku zaatakował kolegów 7 klasy i nauczycielkę literatury, donosi portal rbc.ru powołując się na doniesienia lokalnej policji.


Ranna została 41-letnia nauczycielka i dwoje uczniów, odnieśli rany cięte.

Regionalny Komitet Śledczy poinformował, że „podejrzany nastolatek” został zatrzymany, a okoliczności zdarzenia są obecnie badane. „Uczeń klasy 9 jednej z lokalnych szkół zlokalizowanej w dzielnicy „Sosnowy Bór” w Ułan-Ude, z siekierą zaatakował uczniów klas 7, a następnie przy pomocą butelki z łatwopalną cieczą podpalił salę lekcyjną” – czytamy w komunikacie.


Do zdarzenia doszło w piątek, 19 stycznia o 8:40 rano (czasu lokalnego) w szkole średniej numer № 5. poinformowała, że ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych otrzymało zgłoszenie o pożarze.

„W gabinecie na 3 piętrze budynku wybuchł , ogień zajął obszar 15 metrów kwadratowych”- cytuje portal rbc.ru komunikat policji. Gdy ratownicy udali się na miejsce okazało się, że są ranni.

Wszystkie ofiary, w tym sprawcę przewieziono do szpitala wojskowego, a potem do kliniki pogotowia ratunkowego – podało ministerstwo zdrowia Buriacji.

Komitet Śledczy Buriacji podał w piątek rano w specjalnym komunikacie, że zostało wszczęte w sprawie próby wielokrotnego , w tym – niepełnoletnich.

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *