Łukaszence się to nie spodoba. Trump chce przenieść rozmowy ws. Ukrainy z Mińska

19 stycznia 2018

Stanów Zjednoczonych Donald , w trakcie rozmowy z liderem Kazachstanu Nursułtanem Nazarbajewem zaproponował, by grupy kontaktowej ds. rozwiązania konfliktu w Donbasie przenieść z Mińska w inne miejsce. Światowy uznał, że „czwórka normandzka” nie zdała egzaminu i chce zmiany formatu rokowań.

Rozmowy w sprawie uregulowania sytuacji na wschodzie Ukrainy należy przenieść z Mińska w inne miejsce, powiedział po spotkaniu z Trumpem prezydent Kazachstanu Nursułtan .


Kazachski przywódca relacjonował przebieg rozmów z Donaldem Trumpem podczas konferencji prasowej w Nowym Jorku, zorganizowanej w czwartek 18 stycznia po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa , informuje Deutsche Welle.

Według Nazarbajewa, który złożył oficjalną wizytę w USA, prezydent Ameryki miał powiedzieć, że „-1 utknął w martwym punkcie, i że zachodzi potrzeba otwarcia dialogu w nowym formacie”.


„Ogólnie rzecz biorąc, pierwotnie miał to być … Umówiliśmy się, że będziemy pracować w tym kierunku” – podkreślił Nazarbajew.

Prezydent Kazachstanu powiedział, że zaproponował Trumpowi wprowadzenie „niebieskich hełmów” do Doniecka i Ługańska. Jego zdaniem siły pokojowe zwiększą poziom wzajemnego zrozumienia.

Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Łukaszence się to nie spodoba. Trump chce przenieść rozmowy ws. Ukrainy z Mińska

 1. observer48 Odpowiedz

  19 stycznia 2018 w 09:39

  Bardzo dobry pomysł! Kazachowie są lubiani i mile widziani na Ukrainie, a jednocześnie są bardzo krytyczni w stosunku do RoSSji i mają świetne stosunki dwustronne z Chinami.

  • Kresowiak Odpowiedz

   20 stycznia 2018 w 16:16

   Nie czytasz, bo „wprowadzenie „niebieskich hełmów” do Doniecka i Ługańska”, a to nie zupełnie Ukraina, no dominują tam od wieków Rosjanie i rosyjskojęzyczni obywatele. Pojedź, porozmawiaj i przekonaj się, jak tam „kochają” Poroszenko i Amerykanów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *