Ukraińska policja: pomnik w Hucie Pieniackiej został wysadzony

12 stycznia 2017

Fot. Konstanty Czawaga

Polaków zamordowanych w 1944 roku w Hucie Pieniackiej został zniszczony przez eksplozję materiału wybuchowego – poinformowała w czwartek ukraińska w obwodzie lwowskim.

„Wstępne ustalenia wskazują, że pomnik został uszkodzony w wyniku eksplozji ładunku wybuchowego” – oświadczył zastępca naczelnika policji obwodu lwowskiego, Mykoła Samarczuk.


Policja nie wie jeszcze, jakiego materiału użyli sprawcy zniszczenia pomnika, jednak jej zdaniem ślady osmalenia na jego fragmentach jednoznacznie świadczą o eksplozji.

„W miejscu zdarzenia eksperci zabezpieczyli dowody rzeczowe, które potwierdzają tę wersję” – powiedział Samarczuk, cytowany przez służby prasowe policji.


Kresy24.pl/Dzieje.pl (PAP)

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi Ukraińska policja: pomnik w Hucie Pieniackiej został wysadzony

 1. zuber Odpowiedz

  12 stycznia 2017 w 15:08

  Kto uwierzy neobanderowskiej ukraińskiej policji? Prawda jest taka ze po tylu latach wmawiania pomnikowi ze stoi na ukraińskiej ziemi pomnik w końcu samoczynnie eksplodował z wściekłości.

 2. tagore Odpowiedz

  12 stycznia 2017 w 18:10

  Na podstawie badań można ustalić producenta i partie materiałów wybuchowych ,mam wątpliwości czy zostanie to w pełni wykonane.

 3. Japa Odpowiedz

  12 stycznia 2017 w 18:39

  Neobanderyzm jest grożniejszy od banderyzmu, bo jest elementem państwa. Żadnych polskich pieniędzy na odbudowę. Przecież 3/4 tej kasy ukradną banderowskie złodzieje. Mają swoimi łapami odbudować. Jeżeli nie , to trzeba wdrożyć sankcje. Jeśli to nie pomoże , to odebrać co nasze, a ich pogonić.

 4. basia Odpowiedz

  12 stycznia 2017 w 20:52

  Niech zapytają swoich znajomych banderowców to im powiedzą kto to zrobił.

 5. Matrix Odpowiedz

  13 stycznia 2017 w 07:36

  wspólnicy banderowskich oprawców z Wołynia, z czasów 2 wojny światowej, Niemcy zeszli po latach na dobrą drogę. Ale to ukraińskie plemię nic się nie zmieniło w swoim zachowaniu, mimo upływu lat.

 6. Putler Odpowiedz

  13 stycznia 2017 w 08:40

  Coś Ukraińcy muszą zrobić, nie może być gloryfikowany bandera i faszyzm, nawet jeśli to russkie to zrobili to Ukraincy powinni szybciutko to wszystko z wielką pompą naprawić. Inaczej smród bandery pozostanie i będzie wskazywany jako rozwój faszyzmu na Ukrainie.

 7. Wołyń1943 Odpowiedz

  13 stycznia 2017 w 11:50

  Czy Ukraińcy wytropili sprawców sprofanowania pomnika pomordowanych polskich profesorów na Wzgórzach Wuleckich sprzed kilku lat? Czy Litwini wykryli sprawców podobnej profanacji na płycie Marszałka Piłsudskiego na wileńskiej Rossie? Skończmy z tą naiwnością – za parę tygodni umorzą sprawę, z dopiskiem: tropy prowadzą za granicę, sprawa poza naszą jurysdykcją, etc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *