Saakaszwili oskarżony o udział w grupie przestępczej i zamiar obalenia władz (WIDEO)

5 grudnia 2017

Działający na zlecenie prokuratury uzbrojeni funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy wkroczyli we wtorek do mieszkania byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego w Kijowie. 

został zatrzymany pod zarzutem współpracy z organizacjami przestępczymi w związku z podejrzeniem o udział w działaniach zmierzających do obalenia władz państwowych. Jak informują współpracownicy Saakaszwilego, już ponad 450 aktywistów z jego ruchu zostało objętych śledztwem w różnych sprawach. Około stu została wezwanych przez SBU na przesłuchanie.


Zatrzymania Saakaszwilego dokonano na dachu budynku, gdzie znajduje się jego mieszkanie i gdzie schronił się przed wtargnięciem funkcjonariuszy służb specjalnych „Alfa”. Podczas próby wywiezienia polityka z miejsca zatrzymania doszlo do starć jego zwolenników ze służbami.

Około g. 16 w Radzie Najwyższej Ukrainy ma być dzisiaj zaprezentowany „sensacyjny”, jak zapowiedziano, raport Prokuratura Generalnego Jurija Łucenki nt. „zdrady” Saakaszwilego i finansowania jego działań.


Czytaj również:

„Precz z bandą”, „Precz ze złodziejami”. Saakaszwili na czele marszu na rzecz impeachmentu Poroszenki. Blokada telewizji NewsOne

Kresy24.pl/Korrespondent.net (HHG)

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Saakaszwili oskarżony o udział w grupie przestępczej i zamiar obalenia władz (WIDEO)

  1. tagore Odpowiedz

    5 grudnia 2017 w 12:38

    Zarzut ,że za 500 tyś dolarów od ludzi Janukowycza chciał obalić Rząd i umożliwić im powrót jest dość zabawny ,ale czy ważna jest wiarygodność oskarżenia?

  2. Enej bandyta Odpowiedz

    5 grudnia 2017 w 14:25

    Dajcie im człowieka, a paragraf się znajdzie 🙂 Oligarchia w natarciu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *