Rosyjska policja: zatrzymaliśmy seryjnego gwałciciela i mordercę

15 stycznia 2018

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji poinformowało, że zatrzymano mężczyznę podejrzanego o dokonanie szeregu gwałtów i zabójstw w latach 1992-2014 w Jekaterynburgu.

Do zatrzymania doszło 11 stycznia, ale dziś poinformowały o nich służby. Według informacji podanych przez policję, mężczyzna planował ucieczkę z Rosji.


Jak podaje MSW, tylko w ciągu ostatnich 8 lat, w jednym z najdłuższych śledztw w historii rosyjskiej kryminalistyki przesłuchano 17 tys. osób.

Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Polewski w pobliżu Swierdłlowska. Urodził się w roku 1970. Już raz został skazany za zabójstwa, gwałty i rozboje na 15 lat więzienia, ale wyszedł w 2009 roku. Pierwszego przestępstwa miał dokonać w grudniu 1992 roku, gdy w parku zgwałcił nieletnią.


Jest także podejrzany między innymi o zabójstwo kobiety 26 grudnia 2009 roku, która zaginęła w pobliżu torów w Jekaterynburgu, gdy wracała z pracy. Jej ciało zostało znalezione ze śladami dokonanego gwałtu. Ostatni czyn, który przypisuje się podejrzanemu, miał miejsce 14 września 2009 roku, we własnym domu mężczyzna miał próbować zgwałcić mieszkankę miasta, ale udało się jej uciec.

Mężczyzna, według policji, tak długo pozostawał bezkarnym, gdyż skutecznie groził swoim ofiarom, że je zabije, jeżeli poinformują kogokolwiek o gwałcie.

Oprac. MaH, lenta.ru

fot. mvd.ru

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Rosyjska policja: zatrzymaliśmy seryjnego gwałciciela i mordercę

  1. Bussu Odpowiedz

    15 stycznia 2018 w 20:38

    A już miałem nadzieję, że Rosja normalnieje i aresztowano Putlera. 🙁
    Niestety, ten ma się dobrze i szkodzi ludzkości nadal. 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *