Premier: od 2 maja na budynkach administracji będą wisieć polskie flagi

16 kwietnia 2018

w Iwieńcu pod Mińskiem (Fot. Julia Darashkevich)

Rok 2018 to rok nadzwyczajny, rok odzyskania niepodległości; postanowiłem, że od 2 maja, od Dnia Flagi przez cały rok na budynkach administracji publicznej wisieć będą polskie flagi – powiedział w sobotę Mateusz .

W przemówieniu wygłoszonym podczas sobotnie konwencji Prawa i Sprawiedliwości, premier nawiązał do przypadającej w listopadzie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że rok 2018 jest z tego względu „nadzwyczajny”.


„Dlatego postanowiłem, że na wszystkich budynkach administracji publicznej, administracji rządowej, od Dnia Flagi, od 2 maja, przez cały rok jubileuszu niepodległości wisieć będą polskie flagi” – oświadczył szef rządu.

Dodał, że narodowe barwy jednoczą Polaków wokół dobra. „Pokazała to , gdy jako zdaliśmy egzamin, pokazała to „Solidarność” – zauważył.


Kresy24.pl za dzieje.pl/ab

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Premier: od 2 maja na budynkach administracji będą wisieć polskie flagi

  1. arek Odpowiedz

    16 kwietnia 2018 w 13:49

    no to do roboty :sądy, policja, pkp,US, ZUS itd. oraz Spółdzielnie Mieszkaniowe i urzędnicy w swoich prywatnych willach – obowiązakowo

  2. Lenkas Odpowiedz

    18 kwietnia 2018 w 12:42

    Co do tego ma Białoruś?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *