Oświadczenie Prezydenta RP w sprawie amerykańskiej operacji w Syrii

7 kwietnia 2017

Treść oświadczenia za oficjalną stroną Prezydenta RP:

Jako Prezydent RP chciałbym wyrazić swoje pełne poparcie dla operacji militarnej przeprowadzonej w nocy z czwartku na piątek przez amerykańskie siły zbrojne w Syrii.


Decyzja prezydenta Donalda Trumpa o ataku na jedną z syryjskich baz lotniczych była reakcją na użycie przez wojska reżimu Baszara al-Assada broni chemicznej przeciwko ludności cywilnej. Obok tego aktu niewyobrażalnego barbarzyństwa cywilizowany świat nie mógł przejść obojętnie.

Polska z całą mocą potępia zbrodnie popełniane na cywilach i apeluje, by cała społeczność międzynarodowa jeszcze mocniej zaangażowała się w przywrócenie pokoju w Syrii, zatrzymanie szaleństwa wojny, przerwanie spirali przemocy.


Polska wspiera działania amerykańskiej administracji w tym zakresie – jako sojusznik USA, lecz także jako państwo solidarne z ofiarami wojny domowej w Syrii.

Staramy się o niestałe członkostwo w Radzie Bezpieczeństwa również po to, by głośno, w sposób bezkompromisowy, mówić o naruszeniach prawa międzynarodowego i o cierpieniach ludzi dotkniętych konfliktami zbrojnymi w różnych częściach świata.

Dziś zostałem poinformowany przez stronę amerykańską o szczegółach operacji. Zleciłem także szefowi Biura Bezpieczeństwa Narodowego przygotowanie specjalnego raportu sytuacyjnego.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda

Kresy24.pl/prezydent.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

18 odpowiedzi Oświadczenie Prezydenta RP w sprawie amerykańskiej operacji w Syrii

 1. observer48 Odpowiedz

  7 kwietnia 2017 w 13:12

  I tak trzymać! Assad i kacapska hołota rozumieją tylko język siły. Należy wrócić do wywiadu Rudolpha Giulianiego dla Rzeczpospolitej z grudnia ubr. Prezydent Donald Trump rozumie, jak nikt przed prezydentem Ronaldem Reaganem i generałem Georgem Pattonem, że jedynie język brutalnej, nagiej siły skutecznie przemawia do kacapskiej swołoczy.

  • Barnaba Odpowiedz

   7 kwietnia 2017 w 15:01

   Głównym beneficjentem ataku jest ISIS, bo w trakcie jego trwania przeprowadziło z sukcesem lokalną ofensywę. Jeżeli Asad i Rosja są przeciwko ISIS to domniemywać należy że Ci co się cieszą z nalotu jak Ty są za dewiantami co ludziom nożami głowy rzępolą, bo ich ten nalot wsparł. Dobrze rozumem?

  • profesor Odpowiedz

   7 kwietnia 2017 w 18:57

   …każda propaganda, observer48, jest szkodliwa i ogłupiająca. Barani chodzą stadami w Polsce, Ty też do nich dołączyłeś.

  • SyøTroll Odpowiedz

   14 kwietnia 2017 w 11:15

   Amerykańscy kowboje najpierw strzelają, potem myślą. Ale oczywiście amerykański patriota ma obowiązek popierać swoich amerykańskich bandytów i ich nielegalną operację w Syrii.

 2. tagore Odpowiedz

  7 kwietnia 2017 w 13:33

  Czyja to była prowokacja za jakiś czas się dowiemy,
  wydarzenia w Iraku niczego naszych nie nauczyły.

  • observer48 Odpowiedz

   7 kwietnia 2017 w 14:01

   @tagore
   Żadna prowokacja. Trump wie, że kacapia stoi na ostatnich nogach. To początek szybkiego końca kacapii. 🙂 Trump, jak już wali, to wali z całej siły z obu rąk. 🙂

   • Aurea Mediocritas

    7 kwietnia 2017 w 14:34

    Bardzo jestem ciekawy, jak się będziesz cieszyć, kiedy ta pogardzana kacapia spuści na nas bomby atomowe. Bo w doktrynie militarnej naszych serdecznych przyjaciół z Zachodu zawsze jesteśmy przeznaczeni na pożarcie.
    Boże, tyle lat, tyle historycznych katastrof, a nikt się w tej biednej Polsce nie uczy na błędach i nie umie prowadzić polityki, która dałaby nam przetrwanie i rozwój, a nie tylko kolejne powody do męczeństwa…

   • profesor

    7 kwietnia 2017 w 18:59

    obserwer48, Ty wszystkie rozumy pozjadałeś))), a siano Ci z buta wyłazi

 3. Barnaba Odpowiedz

  7 kwietnia 2017 w 15:11

  To jest nawet grubszymi nićmi szyte jak inwazja na Irak. Bo co do Iraku to chociaż próbowano przedstawiać jakieś jak się później okazało spreparowane dowody. A tutaj bez dochodzenia śledczego i bez przedstawienia dowodów ot tak sobie Trump nakazuje dokonać nalotu rakietowego. Na czuja, bo tak mu się wydało że to słuszne będzie. I świat klaszcze w dłonie. Po co komu dowody. I jak widać nasz prezydent (co jest przerażające) też nie oczekuje dowodów a jedynie bezwarunkowo deklaruje wszelkie poparcie. Odruch Pawłowa. To tak jak w ONZ zagłosuje Izrael to w 95% przypadków tak samo zagłosuje USA.

  • profesor Odpowiedz

   7 kwietnia 2017 w 19:00

   Święta racja! Bandyci!

 4. observer48 Odpowiedz

  7 kwietnia 2017 w 21:35

  Ale się kacapska szczujnia rozszczekała! 🙂

  • profesor Odpowiedz

   8 kwietnia 2017 w 21:50

   Ty, observer48, masz porąbaną”kacapską szczujnię” w swoim pustym łbie. Myślisz dniem wczorajszym.

 5. jubus Odpowiedz

  8 kwietnia 2017 w 07:46

  Nikt nie wie, kto w końcu zaatakował, ale atak i tak był potrzebny. Przynajmniej Trumpowi skoczyły słupki i pokazał, że jest nieprzewidywalny. A to bardzo ważne w globalnej polityce.

 6. black flag Odpowiedz

  8 kwietnia 2017 w 17:36

  ,,, nalezy wyslac wiecej polskich operatorow z GROM do Syrii ,, nalezy kopnac w dupe kacapow , to jest obowiazek kazdego Polaka ,,, amerykanie mowia dobrze i cenia polskich operatorow ,,,polski interes jest wszedzie i nalezy go bronic ,,,

 7. Stein Odpowiedz

  9 kwietnia 2017 w 10:26

  Assad na pewno ma broń jądrową, którą ukrywa na okręcie – tym od Saddama Husejna. I aby udowodnić tę tezę trzeba tylko małej wojenki (oczywiście małej dla USA). A jak się nie uda znaleźć tego okrętu to będzie znaczyło, że Assad przekazał go Iranowi. No i wtedy trzeba…

 8. Marian Odpowiedz

  9 kwietnia 2017 w 21:51

  Panie Duda, a jak tam sprawa zniesienia wiz do USA dla Polaków? Został Pan poinformowany, czy jeszcze nie? Mnie za bardzo nie interesuje wyjazd do US, ale jak już jesteśmy tacy pryncypialni…

  • observer48 Odpowiedz

   10 kwietnia 2017 w 08:08

   @Marian
   A na co ci wiza? Jeśli nie wykażesz się przed amerykańskim funkcjonariuszem imigracyjnym na lotnisku w punkcie wjazdu, że dysponujesz pieniędzmi pozwalającymi na pokrycie kosztów twojego pobytu w USA w okresie od przylotu do planowanego odlotu, to zostaniesz wysłany z powrotem do Polski najbliższym samolotem tak, jak to się ma z podobnymi cwaniakami próbującymi wjechać bezwizowo, ale też pieniędzy do Kanady.

 9. księciunio Odpowiedz

  23 czerwca 2017 w 18:36

  Adrian daj spokój kto cię słucha nie kompromituj się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *