NATO odpowiada na apele Trumpa: Sojusz zwiększy wydatki na obronność

15 lutego 2017

„Będziemy podkreślać znaczenie sprawiedliwego podziału obciążeń oraz wyższych wydatków na obronność” – powiedział Jens . W środę i czwartek w Brukseli odbędzie się spotkanie ministrów obrony .

Zapowiedzi Stoltenberga to efekt przedwyborczych zapowiedzi prezydenta Donalda Trumpa dotyczących potrzeby większego zaangażowania europejskich państw w zapewnie bezpieczeństwa w regionie oraz zapowiedzi ograniczenia amerykańskiego zaangażowania na Starym Kontynencie.


Spotkanie ministrów obrony państw NATO poprzedzi rozpoczynającą się w piątek Monachijską Konferencję Bezpieczeństwa, podczas której dojdzie do spotkania z udziałem wiceprezydenta i sekretarza obrony USA. (WIĘCEJ)

Kresy24.pl/Defence24


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

5 odpowiedzi NATO odpowiada na apele Trumpa: Sojusz zwiększy wydatki na obronność

 1. Szachrajew Odpowiedz

  15 lutego 2017 w 12:12

  Kolejna przykra niespodzianka dla całego kacapskiego plemienia.. A przecież Trump miał „rozmontować NATO. A tu wręcz odwrotnie. NATO ze śpiącego molocha zmienia się w organizację zdolną reagować na zagrożenie.

 2. bkb2 Odpowiedz

  15 lutego 2017 w 13:28

  Brawo PIS ….

 3. ktosik Odpowiedz

  15 lutego 2017 w 13:47

  Te 2% jest nie do końca sprawiedliwe.
  Mamy dwa kraje duży (biedny) i mały (bogaty). Wychodzi że mały kraj mając dużo mniejsze siły zbrojne ma płacić na nie znacznie więcej niż kraj duży mający ogromną armię ale małe PKB.
  Raczej powinno się wymóc liczebność armii adekwatną do ludności kraju i finansowanie jej X kasy na każdego żołnierza.

  • Adr Odpowiedz

   16 lutego 2017 w 19:47

   Życie jest niesprawiedliwe.

  • observer48 Odpowiedz

   24 lutego 2017 w 18:28

   @ktosik
   Czytaj ze zrozumieniem! Wydatki na obronę mają być proporcjonalne do wysokości PKB, a nie liczby ludności, czy obszaru, jaki zajmuje. Tak więc kraj duży z dużą liczbą biednej ludności będzie wydawał w przeliczeniu na głowę dużo mniej, niż kraj mały i bogaty z niską liczbą ludności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *