Naftohaz wznowi import gazu z Rosji

17 stycznia 2018

Ukraiński państwowy pośrednik i dystrybutor w handlu gazem wznowi zakupy paliwa z Rosji aby wypełnić decyzję Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie.

– W tym roku będziemy musieli odebrać minimalne wolumeny. Powtarzam, że w Naftohazie nie uważamy zobowiązania Gazpromu sprzedania nam 5 mld m sześc. gazu rocznie poniżej cen europejskich za coś negatywnego. Uważamy to za pozytywny aspekt – powiedział prezes spółki Andrij (na zdjęciu). Jednocześnie podkreślił, że Naftohaz będzie kontynuował zakup surowca z Europy.


Pod koniec grudnia  Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie wydał decyzję w sprawie roszczeń wzajemnych pomiędzy Naftogazem, a Gazpromem. Jednym z postanowień było zmniejszenie też ilości gazu, który ukraińska spółka jest zobowiązana nabyć od rosyjskiego koncernu z poziomu 52 mld m sześc. do 5 mld mld m sześc. rocznie w latach 2018 – 2019.

zerwała kontrakt na zakup gazu ziemnego od rosyjskiego koncernu 26 listopada 2015 roku. Od tego dnia Naftogaz kupuje surowiec wyłącznie z Unii Europejskiej.


Więcej na ten temat tutaj.

Oprac. MaH, BiznesAlert.pl, unian.net

fot. Creative Commons, 4.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Naftohaz wznowi import gazu z Rosji

 1. tagore Odpowiedz

  17 stycznia 2018 w 21:42

  Finansowanie konektorów przez Polskę to istotnie interes ,ale nie dla Polski.

  • Darek Odpowiedz

   21 stycznia 2018 w 20:05

   A jaki masz interes w pisaniu tak bezsensownych komentarzy? Polska uczestniczy w budowie korytarza północ-południe i to leży w naszym interesie. Ale nie w interesie Rosji i NIemiec, zerwiemy sie z gazowej smyczy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *