Mutko zrezygnował z organizowania Mundialu, ale dostał nagrodę pocieszenia

11 stycznia 2018

Oskarżany przez MKOl i Światową Agencję Antydopingowa o koordynowanie rosyjskiego państwowego systemu nielegalnego farmakologicznego dopingu wicepremier Witalij zrezygnował w grudniu z funkcji szefa rosyjskiego związku piłki nożnej oraz przewodzenia komitetowi organizacyjnemu Mistrzostw Świata w piłce nożnej . Okazuje się jednak, że ma inne odpowiedzialne zadania.

O odejściu Mutki informowaliśmy między innymi tutaj. Jednak okazało się w ostatnich dniach, premier Rosji Dmitrij Miedwiediew mianował Mutkę szefem komitetu organizacyjnego Światowego Szczytu Turystyki, który pod auspicjami ONZ odbędzie się w przyszłym roku w Sankt Petersburgu. A poza tym, wciąż pozostaje wicepremierem odpowiedzialnym za turystykę, i młodzież, a więc z ramienia rządu wciąż zajmuje się organizacją Mistrzostw Świata, np. pod kontem infrastruktury turystycznej czy młodych kibiców.


Oprac. MaH, rferl.org

fot. Dmitrij Pukalik, soccer.ru, CC BY-SA 3.0


Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *