Polska awansowała na Mistrzostwa Świata w Rosji!

8 października 2017

 

Po zwycięstwie 4-2 (2-0) z Czarnogórą na Stadionie Narodowym w Warszawie polska reprezentacja w piłce nożnej zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Świata .


Gole dla Polski zdobyli Krzysztof , Kamil i Robert oraz Filip Stojković (samobójcza). Dla Czarnogóry bramki zdobyli Stefan Mugosza i Żarko Tomaszević. Ale okazało się na końcu, że wobec faktu, że w równolegle rozgrywanym w Kopenhadze meczu Dania ledwie zremisowała z Rumunią 1-1, wynik meczu Polska- nie miał już znaczenia (Dania, żeby dogonić Polskę, musiała wygrać i liczyć na porażkę Polski). Polska awansowała, a Dania zagra o awans w barażach. W trzecim meczu ostatniej kolejki grupy E Kazachstan zremisował z Armenią 1-1.

Ostateczna tabela „polskiej” grupy E:


  1. Polska 25 pkt 28-14
  2. Dania 20 20-8
  3. Czarnogóra 16 20-12
  4. Rumunia 13 9-9
  5. Armenia 7 10-26
  6. Kazachstan 3 6-23

Jak na razie awans na MŚ 2018 zapewnił sobie gospodarz oraz Brazylia, Iran, Japonia, Meksyk, Belgia, Korea Południowa, Arabia Saudyjska, Niemcy, Anglia, Hiszpania, Nigeria, Kostaryka, Polska.

Oprac. MaH

fot. Kirył Wienediktow, soccer.ru, CC BY-SA 3.0

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *