Morawiecki: Nord Stream 2 to niebezpieczeństwo dla Ukrainy, a w związku z tym dla całej Europy

20 czerwca 2018

to dalsza monopolizacja dostaw gazu, a nie dywersyfikacja – powiedział premier Polski Mateusz po spotkaniu w Berlinie z kanclerz Niemiec Angelą .

Jak stwierdził szef rządu, kanclerz Niemiec pod polskim wpływem, przynajmniej od kwietnia, zmieniła retorykę i weszła w intensywny dialog z Ukrainą. – Wcześniej nie było mowy o tym, żeby gwarantować pewną część transferu gazu przez gazociągi ukraińskie – powiedział Morawiecki. – Stale staramy się przypominać o tym, że jest to (Nord Stream 2 – red.) niebezpieczeństwo dla Ukrainy, a w związku z tym dla całej Europy.


Tymczasem w Warszawie w Kancelarii Premiera odbyła się konferencja, na której poinformowano, że polski operator -System wybrał preferowany szlak gazociągu z Europy Północnej do Polski. Więcej na ten temat tutaj i tutaj.

Oprac. MaH, kprm.gov.pl, BiznesAlert.pl


Fot. Krystian Maj / KPRM

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Morawiecki: Nord Stream 2 to niebezpieczeństwo dla Ukrainy, a w związku z tym dla całej Europy

  1. observer48 Odpowiedz

    21 czerwca 2018 w 02:53

    Niedługo kacapia dostanie z obu rąk od amerykańskich producentów ropy naftowej i gazu ziemnego. Największy amerykański region produkcji ropy ze złóż łupkowych będzie zmuszony zredukować produkcję za najdalej cztery miesiące, bo istniejące rurociągi osiągną szczyt swojej przepustowości. Obecnie przewozi się ropę do rafinerii cysternami i buduje nowe rurociągi, ale osiągną one pełną zdolność przesyłową dopiero w przyszłym roku.
    https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-06-19/iran-rejects-compromise-as-opec-heads-for-battle-in-vienna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *