Mińsk chce rewizji traktatu o Państwie Związkowym Rosji i Białorusi

17 stycznia 2018

o utworzeniu Państwa Związkowego Rosji i Białorusi może ulec zmianie, zapowiedział przewodniczący Rady Republiki Michaił , cytowany przez rządową agencję Belta.

Polityk uważa, że nadszedł czas, by porozmawiać z Rosją o stworzeniu równych warunków dla podmiotów gospodarczych działających po obu stronach granicy. widzi też słabe punkty, w kwestii zapewnienia równych praw obywatelom.


„Myślę, że dojdziemy do bardzo poważnych, ale interesujących propozycji, które (po zatwierdzeniu przez strony- red.) można byłoby zaimplementować w formie aneksu do traktatu o utworzeniu Państwa Związkowego Rosji i Białorusi” – oświadczył dziś polityk, podczas odbywającego się w Radzie Republiki posiedzenia komitetu organizacyjnego V Forum Regionów Białorusi i Rosji, które ma się odbyć  we wrześniu w Mohylewie..

Miasnikowicz podkreślił, że propozycje strony białoruskiej będą oczywiście musiały być skoordynowane ze strukturami rosyjskimi. Parlamentarzysta oczekuje, że w ten będzie zaangażowany Komitet Stały Państwa Związkowego. Przewodniczący Rady Republiki zaproponował także udział w dyskusji na temat Europejskiej Komisji Gospodarczej.


Kresy24.pl/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *