Life.ru: Ameryka wprowadza na Białoruś swoje bazy wojskowe

17 stycznia 2018

Nowa rosyjskich „analityków”. Prokremlowski tabloid Life.ru straszy czytelników perspektywą rozmieszczenia na terytorium Białorusi wojsk amerykańskich. Skąd ten pomysł? Poziom rywalizacji między Rosją a Zachodem przybiera na sile, co zmusza Amerykanów do zwiększenia presji w sferze militarnej.

, jak się wydaje, przygotowuje się do rozszerzenia swojej obecności na granicy rosyjskiej, przy czym oprócz tradycyjnych amerykańskich partnerów i sojuszników w regionie, chce zbadać możliwości utworzenia logistycznych baz operacyjnych, w tym na Białorusi” – pisze „Lajf”.


Autor artykułu pt: „Wróg u bram. USA chce stworzyć na Białorusi zaawansowane zaopatrzenia armii” doszedł do powyższego wniosku analizując rzekomo przetargi Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych. Analiza – jego zdaniem nieodparcie wskazuje, że Amerykanie zamierzają „zbadać sytuację w krajach Europy Wschodniej pod kątem potrzeb transportowych i logistycznych dla swoich sił zbrojnych”.

Na liście krajów znalazła się , Ukraina, Polska, i !


Według autora materiału  Jewgienija Jemielianowa wszystko układa się w pewną logiczną całość, gdy prześledzi się sytuację na Białorusi. A tam jego zdaniem, od dłuższego już czasu trwa antyrosyjska kampania informacyjna. Odbywa się ona za zgodą, wręcz z inspiracji władz białoruskich (…), a jej celem  celem jest stworzenie rusofobicznej histerii, by uzasadnić militarne działania przygotowawcze na granicy Europy Wschodniej.

„Procesy polityczne zachodzące na Białorusi dają analitykom Pentagonu pewne podstawy do rojeń na temat stworzenia tam logistycznych baz wojskowych – pisze  Jemielianow. – Rosnąca izolacja gospodarcza, przyjęty ostatnio kurs na pompowanie nacjonalistycznych nastrojów, dążenia oficjalnego Mińska do balansowania między Moskwą a Brukselą, czy zajmowanie „niezależnego” stanowiska w polityce zagranicznej, w tym w kwestii krymskiej i konfliktu w południowo-wschodniej części Ukrainy, wszystko to, oczywiście daje podstawy by planować utworzenie w przyszłości na terytorium tego kraju obcej infrastruktury wojskowej. Przygotowania do tego widzimy analizując przetarg Pentagonu” – do takiej oto konkluzji dochodzi autor portalu „Life”.

Kresy24.pl/ fot: delavill.com/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

11 odpowiedzi Life.ru: Ameryka wprowadza na Białoruś swoje bazy wojskowe

 1. Jan Odpowiedz

  17 stycznia 2018 w 13:29

  Po prostu Baćka ostatnio nie klękał przed Władimirem. Jak uklęknie problem zniknie.

  • Polak z Białorusi Odpowiedz

   17 stycznia 2018 w 23:21

   Dokładnie, Janie,jak uklęknie problem zniknie. Tylko że nie nazywaj go Baćką, bo nie jest Baćką, lecz wrogiem narodu Białoruskiego. A tak w ogóle,Rosja jest mistrzem fejkowym

 2. Jarema Odpowiedz

  17 stycznia 2018 w 13:34

  Rasija wywiera nacisk na Białoruś wedle zasady albo jesteście nam całkowicie podporządkowani, albo jesteście naszymi wrogami. Nasze rosyjskie bezpieczeństwo oznacza całkowitą białoruską zależność i bezbronność.
  Podobnie wygląda polityka rosyjska wobec Polski. Próba budowy politycznej, gospodarczej a zwłaszcza militarnej niezależności Polski jest automatycznie kwalifikowana przez Polskę jako rusofobia. Dobre relacje z Rasiją za cenę wyrzeczenia się przez Polskę marzeń o samodzielności i uznanie stanu priwislanskiego kraju.

 3. Enej bandyta Odpowiedz

  17 stycznia 2018 w 13:35

  A w USA murzynów biją ?

 4. Tadeusz Odpowiedz

  17 stycznia 2018 w 13:45

  Nawet o tym nie marzyłem. Jeżeliby tak się stało to byłoby bardzo fajnie.

 5. Kresowiak Odpowiedz

  17 stycznia 2018 w 20:17

  Jakaś kompletna bzdura. Cóż, trwa wojna informacyjna na całość )).

 6. miki Odpowiedz

  18 stycznia 2018 w 00:24

  Rosja ostatnimi laty jest jak pryszczata nastolatka obrażona na wszystkich chłopaków z sąsiedztwa ,że nikt jej nie kocha. Świadczy to o olbrzymich kompleksach, słusznych zresztą. Gospodarka głupcze!

 7. peter Odpowiedz

  18 stycznia 2018 w 02:00

  Bialorus to Rosja prawie niczym sie nie rozni Zrusifikowana do szpiku i kosci

  • Kresowiak Odpowiedz

   18 stycznia 2018 w 17:39

   wszystkie pytania prosimy wysyłać do Katarzyny Wielkiej i bolszewików )

 8. Leśnik Odpowiedz

  18 stycznia 2018 w 11:53

  Białoruś to Polska a że zrusyfikowana to inna sprawa,lata zaborów zrobiły swoje a okres między wojnami był zbyt krótki by wyreperować sytuację.

 9. dazzling Odpowiedz

  25 lutego 2018 w 21:33

  Niedługo lucyferiański kraj USA zbankrutuje, budują lucyferianski NWO czyli żydowską wersję nowego komunizmu a tępe Polactwo jest na ochotnika ogłupiane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *