Kreml zaskoczony decyzją Łukaszenki ws. otwarcia białoruskich granic

11 stycznia 2017

– To jest to wewnętrzna sprawa Białorusi. Absolutnie! Oczywiście występuje tu aspekt Państwa Związkowego Rosji i Białorusi, ale jesteśmy przekonani, że przy podejmowaniu takiej decyzji uwzględnione zostały wszystkie niezbędne tryby — oświadczył rzecznik Władimira Putina, Dmitrij , pytany o stanowisko Kremla w sprawie decyzji Mińska.

Przypomnijmy, dwa dni temu – 9 stycznia, ku powszechnemu zaskoczeniu,  Aleksander Łukaszenka ogłosił decyzję o otwarciu granic Białorusi dla obywateli 80 krajów świata.


We wtorek Dmitrij Pieskow pytany przez dziennikarzy, czy Rosja podjęła jakieś kroki w związku z decyzją Aleksandra Łukaszenki, próbował  sprawić wrażenie człowieka, którego nonszalancja sojusznika w ogóle nie obchodzi.

– Przy podejmowaniu takich decyzji uwzględniany jest cały proces w taki sposób, aby wykluczyć projekcję ruchu bezwizowego na naszą granicę — odrzekł Pieskow.


Na pytanie, czy uzgadniał swoje plany z Moskwą, rzecznik prasowy rosyjskiego prezydenta odparł, że nie może powiedzieć, kiedy i w jakich okolicznościach dyskutowano na ten temat, ale „oczywiście, nasze służby codziennie koordynują ze sobą swoje działania, w tym w ramach Państwa Związkowego, a więc nie powinno tu być żadnych wątpliwości — wycedził Pieskow

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Kreml zaskoczony decyzją Łukaszenki ws. otwarcia białoruskich granic

  1. apud Odpowiedz

    11 stycznia 2017 w 13:33

    Dlaczego to zaskoczylo kogos ? Ja juz pol roku temu czytalem o takich planach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *