Janukowycz przekonywał Kwaśniewskiego, że wygrał majątek w pokera (WIDEO)

23 kwietnia 2015

janukowycz

Łgał nawet wtedy, kiedy nie musiał. Próbując wytłumaczyć, skąd ma takie gigantyczne pieniądze, Wiktor opowiadał politykom w Europie niestworzone historie – mówił w Hromadske TV polski dziennikarz Michał Potocki, współautor książki „Wilki żyją poza prawem” o byłym ukraińskim prezydencie.

Pewnego razu powiedział Kwaśniewskiemu, że zarobił pieniądze pracując w Niemczech w latach 70-80 jako testowy kierowca w BMW. „To zapewne świetnie mówisz po niemiecku” – miał ripostować . I temat padł. Kiedy indziej miał stwierdzić, że wygrał na początku lat 90. w pokera i stał się milionerem.


„Nie jestem pewien, czy było to możliwe w Związku Radzieckim. Kłamał nawet wtedy, kiedy nie było potrzeby kłamać” – komentuje Potocki.


Wywiad z polskim dziennikarzem „Gazety Prawnej” ukraińska telewizja Hromadske TV przeprowadziła 22 kwietnia w dniu promocji książki „Wilki żyją poza prawem. Jak Janukowycz przegrał Ukrainę”, którą napisał wspólnie ze Zbigniewem Parafianowiczem.

„Wiktor Janukowycz mógł przejść do historii jako wielki reformator. Podpisując umowę z Unią Europejską, pozbawiał opozycję wszelkich argumentów. Nie byłoby Majdanu. Kolejne wybory prezydenckie odbywałyby się bez prawdziwego konkurenta. Lider – jak mówił o sobie – dalej grałby według sprawdzonej zasady rodem z rosyjskiej grypsery: „kidaj łocha”, czyli porzuć frajera, gdy tylko przestanie być użyteczny.

Reguły panujące w półświatku, które wyniósł z czasów burzliwej młodości, Janukowycz stosował w polityce. „Łochami” byli dla niego unijni przywódcy, oligarchowie, opozycja, Rosjanie, najbliżsi współpracownicy. Jedynym panem miał być on sam.

Przyglądając się z bliska kryminalnej logice tej władzy, łatwiej zrozumieć, dlaczego tak szybko się rozpadła. Zasada „kidaj łocha”, która wyniosła Janukowycza do władzy , była równocześnie źródłem jego upadku. Ta książka jest właśnie o tym. O tym jak car staje się „łochem” – czytamy w nocie wydawcy.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Janukowycz przekonywał Kwaśniewskiego, że wygrał majątek w pokera (WIDEO)

  1. JURIJ RUSKI BANDYTA Odpowiedz

    23 kwietnia 2015 w 16:12

    „SZCZĘŚCIARZE” JAK W POLSCE – CZEKAMY TERAZ NA TAKIEGO KTÓRY POWIE, ŻE SWÓJ MAJĄTEK „ZNALAZŁ NA ULICY”… })

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *