FSB zatrzymała na Krymie kolejnych tatarskich działaczy

10 maja 2018

Przedstawiciele organizacji Tatarów krymskich Krymska Solidarność zgłosili na policję zaginięcie braci Sejtosmanów działających w tej organizacji. Rano policja i służby rosyjskie dokonały rewizji u krymskich działaczy. Bracia Ernest i Ewner Sejtosmanowie zostali po ich przeprowadzeniu wywleczeni z mieszkania do nieoznakowanego samochodu bez numerów rejestracyjnych i wywiezieni w nieznanie miejsce.

Policja składającym zgłoszenie oświadczyła, że mężczyźni zostali zabrani przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa.


 

 


Rano media ukraińskie informowały o przeszukaniach w mieszkaniach krymskich Tatarów w Sewastopolu i okolicach i o dwóch zatrzymaniach. Ostatnio masowe przeszukania mieszkań Tatarów przez miały miejsce w kwietniu.

Do represji wobec Tatarów i Ukraińców na Krymie dochodzi regularnie.

Oprac. MaH, korrespondent.net

fot. facebook.com/crimeansolidarity

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi FSB zatrzymała na Krymie kolejnych tatarskich działaczy

  1. jota Odpowiedz

    11 maja 2018 w 13:34

    To pewnie teraz kacapstwo szykuje się do tego, żeby wywieźć wszystkich Tatarów na Sybir, a tych, co zostaną niedobitków zagłodzić. Moskwa ma w tym względzie imponujące wprost dokonania. W końcu na Ukrainie, Przedkaukaziu i na Kubaniu zagłodziła na śmierć 10- 14 milionów ludzi, w ogromnej większości Ukraińców w latach 1932-33.

  2. lew Odpowiedz

    13 maja 2018 w 23:05

    Nie Moskwa , ale urzędujący w Moskwie gruziński bolszewik Stalin z pomocą Żydów , Łotyszy a nawet Ukraińców. 10-14 milionów to liczba bardzo zawyżona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *