Lider donbaskich separatystów Aleksander Zacharczenko radzi, żeby ukraińska lotniczka, która zapowiedziała, że jest gotowa powrócić na pole walki, na Donbas raczej się nie wybierała, bo nic dobrego ją tam nie czeka.
Aleksander Zacharczenko twierdzi, że władze Ukrainy mogą celowo wysłać Sawczenko w rejon konfliktu, aby się jej pozbyć, bo z martwej bohaterki, nad której grobem będą się gromadzić tysiące fanów, Kijów będzie mieć więcej pożytku niż z żywej.
https://www.youtube.com/watch?v=83XjT1GQOwg
Również na Ukrainie pojawiają się głosy, że są siły polityczne, które mogą wykorzystać i już wykorzystują Nadię Sawczenko we własnych celach. Powiedział o tym m.in. w komentarzu dla ZIK.ua politolog Taras Berezowec: “To np. partia Julii Tymoszenko Batkiwszczyna. Ale nie tylko. Intensywne negocjacje prowadzi również partia Swoboda, która chce, aby Sawczenko wstąpiła w jej szeregi”.
Zdaniem ekspertów, wszyscy populiści doskonale zdają sobie sprawę, że Sawczenko to dziś potężna siła oddziaływania i szukają możliwości wykorzystania jej pod swoimi sztandarami.
Siły destrukcyjne chcą poprzez Sawczenko, która cieszy się ogromnym społecznym zaufaniem, ale jest politykiem niedoświadczonym, doprowadzić do przedterminowych wyborów, a być może również do trzeciego Majdanu. Mogą z tego próbować skorzystać np. tacy politycy jak Medwedczuk lub Tymoszenko, aby destabilizować sytuację w kraju – uważa Berezowiec.
Kresy24.pl
