Co się wydarzyło po tym, kiedy Stalin padł. „Śmierć Stalina” – pierwszy trailer (WIDEO)

19 września 2017

Armando Ianucci  stworzył ekranizację komiksu Fabiena Nury’ego.  jest oparty na prawdziwych wydarzeniach, które towarzyszyły ostatnim dniom Stalina. Pokazuje walkę, jaka rozgorzała między ministrami o przejęcie władzy.

„Śmierć Stalina” została sprzedana do wielu krajów świata już po ubiegłorocznym festiwalu w Cannes – m.in. do Niemiec, Grecji, Szwajcarii, Australii. W Polsce (prmiera w październiku) będzie film rozpowszechniać Kino Świat. Scenariusz na podstawie powieści graficznej Fabiena Nury’ego i Thierry’ego Robina napisali David Schneider, Ian Martin i Armando Iannucci – szkocki dziennikarz publikujący w „Guardianie”, „Observerze” i „Daily Telegraph”.


W Stalina wciela się Adrian McLoughlin, Steve Buscemi gra Chruszczowa. Poza nimi występują m.in. Simon Russell Beale, Rupert Friend, Jason Isaacs, Olga Kurylenko i Michael Palin.


Kresy24.pl (HHG)

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Co się wydarzyło po tym, kiedy Stalin padł. „Śmierć Stalina” – pierwszy trailer (WIDEO)

  1. Jan Odpowiedz

    19 września 2017 w 16:06

    Jak w Poznaniu będzie zaraz idę. Ostatnio byłem w kinie na „Wołyniu”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *