Białorusinka wróciła z USA z radzieckim paszportem

21 października 2016

paszport

Po latach spędzonych za oceanem Białorusinka wróciła do domu ze Stanów Zjednoczonych, okazując funkcjonariuszom granicznym wydany w 1984 roku, w czasach Związku Radzieckiego.

Incydent miał miejsce 20 października na punkcie kontrolnym „Privalka” na granicy białorusko-litewskiej.


Jak informuje służba prasowa Komitetu Granicznego, w trakcie kontroli 63-letnia kobieta pokazała funkcjonariuszom straży granicznej paszport wydany w 1984 roku. Nie było w nim żadnej adnotacji, w związku z ukończeniem przez nią 45 roku życia. Ponadto kobieta była w posiadaniu dokumentu podróży (paszportu zagranicznego), wydanego w 1990 roku. Jego termin ważności wygasł ponad 21 lat temu.

Mieszkająca obecnie w amerykańskim mieście Houston kobieta została pociągnięta do odpowiedzialności administracyjnej ( „za naruszenie granicy państwowej”) – otrzymała ustne ostrzeżenie, po czym mogła kontynuować podróż na .


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Białorusinka wróciła z USA z radzieckim paszportem

  1. Texan Odpowiedz

    24 października 2016 w 10:00

    „Mieszkająca obecnie w amerykańskim mieście Hatsan kobieta została pociągnięta do odpowiedzialności administracyjnej ( „za naruszenie granicy państwowej”) – otrzymała ustne ostrzeżenie, po czym mogła kontynuować podróż na Białoruś.”

    Nie ma w USA miasta Hatsan, w Texasie jest Houston!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *