AWPL-ZChR chce Telewizji Trwam na Litwie

30 listopada 2017

Frakcja Akcji Wyborczej Polaków na Litwie – Związku Chrześcijańskich Rodzin (AWPL-ZChR) w parlamencie litewskim zwróciła się do premiera Litwy Sauliusa Skvernelisa i do prezesa Zarządu Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego z prośbą o retransmisję na Litwie kanałów Telewizji Polskiej.

Dzisiaj frakcja AWPL-ZChR, za podpisem starosty Rity Tamašunienė ponowiła swą prośbę w sprawie retransmisji na Litwie kanałów oraz prosi o dołączenie do listy Telewizję Trwam, która jest popularna wśród Polaków  ale można ją odbierać tylko za pośrednictwem satelity.


– Od wielu lat Polacy mieszkający na Litwie zabiegają o retransmisję kanałów Polskiej Telewizji w swoim kraju. Na dzień dzisiejszy Polacy mieszkający na Litwie mają możliwość odbierania tylko TVP Polonia, chociaż przed laty była możliwość oglądania TVP1 i innych kanałów.

Serdecznie prosimy o retransmisję tak ważnych i potrzebnych dla Polaków mieszkających na Litwie kanałów Telewizji Polskiej: Trwam, TVP Info, TVP , TVP , TVP ABC (dla ), TVP , TVP Seriale, TVP – czytamy w liście frakcji AWPL-ZChR, skierowanym do prezesa Zarządu Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego.


Ze względu na najnowsze reakcje i prośby przedstawicieli społeczności polskiej na Litwie do tej listy frakcja dołączyła również Telewizję Trwam.
Jak podkreśla w liście starosta frakcji AWPL-ZChR Rita Tamašunienė, polska telewizja dla polskiej wspólnoty na Litwie „jest ważnym elementem zachowania kultury języka i tożsamości narodowej”.

Kresy24.pl/awpl.lt/AB

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

4 odpowiedzi AWPL-ZChR chce Telewizji Trwam na Litwie

 1. Kazimierz S Odpowiedz

  30 listopada 2017 w 18:21

  Telewizja Trwam jest – moim zdaniem – najważniejsza z wszystkich.Całe TVP : wydział propagandy PiS, dziś jest takie, zmieni się władza -zmieni się propaganda, a Telewizja Trwam zrobi to na co nazwa jej wskazuje.

 2. Antoni Odpowiedz

  1 grudnia 2017 w 18:57

  To zupełnie naturalne, że Polacy na Litwie chcą oglądać Telewizję Trwam. To jedyna telewizja naprawdę niezależna, spoza głównych grup komercyjnych. Do tego ma w ofercie ciekawe programy informacyjne, filmy nawiązujące do tematyki chrześcijańskiej, transmituje ważne msze i uroczystości z Polski i Watykanu, codziennie proponuje wspólną modlitwę. To naprawdę interesująca propozycja dla ludzi szukających czegoś więcej niż błaha rozrywka i głupawe serialiki.

 3. Ziuta m Odpowiedz

  4 grudnia 2017 w 16:03

  A czy wiedzą że żeby oglądać trzeba płacić abonament ?

 4. anioł Odpowiedz

  7 grudnia 2017 w 13:23

  Teraz Litwini nie odejdą od telewizorów !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *