Wybuch w składzie amunicji w Swatowem. Płonie całe miasto. „To był zamach” (WIDEO + AKTUALIZACJA)

30 października 2015

swatowe_wybuchy-zamach

Co najmniej jedna osoba zginęła, a cztery zostały ranne wskutek wybuchów w składzie amunicji w Swatowem w obwodzie ługańskim. Przyczyną wybuchów był terrorystyczny – poinformowało biuro prasowe Ługańskiej Obwodowej Administracji Cywilno-Wojskowej. 


Ewakuowano pacjentów szpitala rejonowego, dom pomocy społecznej i sierociniec. Została ogłoszona całkowita ewakuacja ludności. Miasto otoczył kordon milicji. Wjazdy i wyjazdy zostały zamknięte przez służby.


Według wstępnej informacji pożar w składzie amunicji, gdzie przechowywano prawie 3,5 tys. ton amunicji wybuchł po strzale z rakietnicy o godz. 19:30 w czwartek. Wybuchy uszkodziły kilkadziesiąt budynków mieszklalnych.

Jak ustaliła komisja, w skład której weszli szefowie MSW i Sztabu Generalnego ukraińskiej arii, do pożaru doszło w wyniku odpalenia pocisku sygnałowego. SBU zakwalifikowała magazynu amunicji jako akt terrorystyczny.

Najprawdopodobniej ofiar zamachu będzie więcej. Miasto patrolują wzmocnione patrole MSW, aby zapobiec napadom i szabrownictwu.

Kresy24.pl/Interfax-Ukraina, Korrespondent.net, Ukraińska Prawda, zik.ua

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

9 odpowiedzi Wybuch w składzie amunicji w Swatowem. Płonie całe miasto. „To był zamach” (WIDEO + AKTUALIZACJA)

 1. Luki Odpowiedz

  30 października 2015 w 12:08

  Bandyci z moskwy to zrobili! Ukaino odedzięcz się tym bandytom!

 2. tagore Odpowiedz

  30 października 2015 w 12:19

  Może się okazać ,że spłonęła znaczna część zapasów amunicji Ukrainy.
  Podana ilość nie musi odpowiadać prawdzie.

 3. Demaskator Odpowiedz

  30 października 2015 w 13:45

  Niech u kacapa zaczną płonąć!

  • SyøTroll Odpowiedz

   2 listopada 2015 w 09:04

   Chciałeś chyba napisać, że powinny doszczętnie spłonąć atowskie składy broni, to wtedy na Ukrainie Wschodniej zapanuje pokój.

 4. wj Odpowiedz

  30 października 2015 w 14:43

  No i dobrze.

 5. łajza Odpowiedz

  30 października 2015 w 17:03

  A cóż to za zasady tworzenia magazynów amunicji i broni w obszarze miasta. Bogaty ten magazyn więc doczekał się swoich „praw” nie ważne której stronie się spodobał, najważniejsze że nie był chroniony. Chyba nie stać UA na zawodową firmę ochroniarską.

 6. gość Odpowiedz

  31 października 2015 w 19:33

  jeżeli to był zamach, w co nie wierzę, to brawo dla „zamachowców”. Bardziej prawdopodobne że jakiś pijany „heroj” to spowodował

 7. tym Odpowiedz

  1 listopada 2015 w 12:31

  ktoś chciał ukryć że magazyny są puste ,wiedział gdzie podłożyć ładunki żeby wyglądało na to że są wyładowane nie wiadomo czym

 8. SyøTroll Odpowiedz

  2 listopada 2015 w 08:52

  Dla odmiany, teraz ukraińscy „anty”terroryści strzelają się między sobą. W sąsiedniej miejscowości był jedna osoba zabita i kilka rannych ale wśród „bojców ATO” strat brak. Cyborgi jakieś, czy co ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *