Po raz ósmy zapraszamy naukowców z Polski, Ukrainy oraz innych państw do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Wielcy” ludzie z „małego” miasta. Stanisławów i Ziemia Stanisławowska mieszkańcami na karty historii wpisana.
Konferencja, której ideą przewodnią stała się promocja historii miasta i związanego z nim terenu, po raz kolejny odbywać się będzie na przekór trwającej na Ukrainie wojnie. Historia wymaga stałego prowadzenia badań i, o ile można stworzyć ku temu odpowiednie warunki, a takie daje XXI wiek, należy ten wysiłek podejmować.
Tegoroczna konferencja poświęcona będzie postaciom, które na przestrzeni dziejów związane były ze Stanisławowem i Ziemią Stanisławowską. Do takich zaliczyć można zarówno osoby, które urodziły się tu i w późniejszych latach rozsławiły miasto lub region, przynosząc swoimi osiągnięciami chlubę miastu, jak również „adoptowane dzieci” Stanisławowa, czyli osoby, które zamieszkując tu w późniejszym okresie życia, pokochały miasto i region, oddając mu znaczną część swojej energii.
Konferencja odbędzie się w dniach 6–7 października 2023 roku w Muzeum Lwowa i Kresów w Biniszewiczach. Będzie również możliwość wzięcia udziału zdalnego, bowiem obrady będą transmitowane. Poza obradami przewidziane jest zwiedzanie Muzeum w Biniszewiczach, obiad z tradycyjnych potraw kresowych oraz ognisko.
Opłata konferencyjna dla uczestników konferencji w Biniszewiczach wynosi 200 zł za osobę. Należy ją dokonać na konto „Fundacja Lwów i Kresy Biniszewicze”, Biniszewicze 4, Kuklówka Radziejowicka, 96-325 Radziejowice: 12 1440 1387 0000 0000 1003 4094. Nocleg wraz ze śniadaniami przewidziany jest w Gościńcu Kuklówka (pokój jednoosobowy – 190 zł; pokój dwuosobowy z dwoma oddzielnymi łóżkami – 280 zł; pokój dwuosobowy z dużym łóżkiem – 290 zł; pokój trzyosobowy – 370 zł; pokój czteroosobowy – 450 zł). Od powyższych cen należy odliczyć 5% rabatu, jaki właściciele udzielili uczestnikom konferencji.
Zgłoszenia do udziału oraz tematy referatów wraz z krótkim streszczeniem prosimy wysyłać na adres e-mail: ko*********************@gm***.com.
Prosimy o podanie następujących informacji:
- imię i nazwisko autora / autorów;
- stopień naukowy, stanowisko;
- miejsce pracy: instytucja, miejscowość, kraj;
- dane kontaktowe (adres, e-mail, telefon);
- forma udziału (stacjonarna lub zdalna);
- w przypadku formy stacjonarnej chęć noclegu, w jakiego typu pokoju (jednoosobowy, dwuosobowy, trzyosobowy, czteroosobowy);
oraz przesłanie do 30 października 2023 roku tekstu publikacji. Zasady technicznego opracowania tekstu: https://ckpide.eu/images/aktualnosci/ogloszenia/2020/20200716_konferencja_historyczna/Wymogi_techniczne_tekstow.pdf. Języki publikacji: polski, ukraiński lub angielski. Wymagania techniczne są jednakowe dla wszystkich.
Warunkiem opublikowania przesłanych tekstów jest udział w konferencji oraz uzyskanie pozytywnych recenzji naukowych w procesie weryfikacji jakości tekstów.
Szczegółową informację dotyczącą warunków zgłoszenia oraz udziału w konferencji można uzyskać na stronie Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku (https://www.ckpide.eu/pl/aktualnosci/ogloszenia/5862-viii-miedzynarodowa-konferencja-naukowa-stanislawow-i-ziemia-stanislawowska?fbclid=IwAR1LBi2ZwfkJLEsUO_rX9YInTi6eMGXkGJvH4gi2KBspLIGNQFJWpIy9bvw).
Organizatorzy:
- Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku;
- Przykarpacki Uniwersytet Narodowy im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwsku;
- Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie;
- Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni.
Współpraca:
- Muzeum Lwowa i Kresów w Biniszewiczach.
RES na podst. ckpide.eu
Dodaj komentarz
Uwaga! Nie będą publikowane komentarze zawierające treści obraźliwe, niecenzuralne, nawołujące do przemocy czy podżegające do nienawiści!