Turczynow: Rosyjska państwowość spoczywa na kościach milionów zamęczonych i złamanych niewinnych ludzi. Ukraińska na męstwie, patriotyzmie i wierze

8 czerwca 2018

– Ukraińska państwowość opiera się na męstwie, patriotyzmie i wierze milionów wolnych Ukraińców, zdolnych do jej obrony i zachowania wolności, demokracji i niezależności dla swych dzieci. To zasadnicza różnica między naszą państwowością a rosyjską, która może istnieć jedynie w warunkach totalitarnych, gdy oprycznicy, żandarmi, czekiści i KGB-iści tłamszą ludzi kratami i drutem kolczastym – oświadczył
sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksandr (na zdjęciu).
Słowa te były reakcją na wczorajsze słowa prezydenta Rosji Władimira Putina podczas „telemostu” ze „zwykłymi Rosjanami”. Na pytanie nacjonalbolszewickiego pisarza walczącego w Donbasie Zachara Prilepina, czy nie obawia się, że wykorzysta czas Mundialu w Rosji, by odbić Putin odpowiedział, że to mógłby być koniec państwowości ukraińskiej. Dodał, że będzie nadal wspierać, jak to  ujął, republiki ludowe w Donbasie.
– Rosyjska państwowość spoczywa na kościach milionów zamęczonych i złamanych niewinnych ludzi. Niezależnie od jęków rosyjskich najemników i gróźb rosyjskiego prezydenta ukraińscy żołnierze będą działać adekwatnie do zagrożeń, a państwo ukraińskie jest i pozostanie niezależne od maniakalnych dążeń imperialnych rewanżystów – oświadczył sekretarz RBNiO Ukrainy.
Z kolei Departament Stanu wezwał Rosję do wycofania swoich wojsk z Donbasu. „Maj był najbardziej krwawy w tym roku dla ukraińskich żołnierzy broniących swojego kraju przed rosyjską agresją: 10 zabitych, 91 rannych. Stany Zjednoczone stoją ramię w ramię z Ukrainą i wzywają Rosję do wycofania swoich wojsk z Donbasu” – napisała na portalu społecznościowym rzeczniczka Departamentu Stanu Heather Nauert.
Poza tym w Donbasie tak samo od tygodni, tylko w ciągu ostatniej doby doszło do kilkudziesięciu ataków na pozycję ukraińskie ze strony rosyjskiej.
Oprac. MaH, unian.net, niezalezna.pl
fot. Embassy of the United States Kyiv, Ukraine
Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi Turczynow: Rosyjska państwowość spoczywa na kościach milionów zamęczonych i złamanych niewinnych ludzi. Ukraińska na męstwie, patriotyzmie i wierze

 1. marcin Odpowiedz

  8 czerwca 2018 w 13:12

  Dobre ciekaw na wierzę w co? Bandere ?

 2. Ryszard Felsztyński Odpowiedz

  8 czerwca 2018 w 21:56

  czy on siebie słyszy ? , niech się uderzy w pierś

 3. Basia Odpowiedz

  8 czerwca 2018 w 21:58

  A kości niewinnych polskich kobiet i dzieci zabitych przez banderowców?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *