To miasto ma już w Niebie całkiem przechlapane

7 marca 2017

Najpierw postawiono w Orle „potężnego jak ” cara Iwana Groźnego, teraz zorganizowano tam turniej piłki nożnej im. Stalina.

W rosyjskim Orle nad Oką turniej piłki nożnej kobiet odbywa się co roku – informuje strona Orłowskije Wiedomosti. Z inicjatywy komunistów tegoroczny dedykowano Józefowi Stalinowi. Zawody odbyły się 5 marca – w dzień śmierci największego w dziejach ludzkości zbrodniarza. W turnieju wzięły udział drużyny z Orła, Briańska i Żeleznogorska.


Rok temu w tym samym, lubującym się w uwiecznianiu tyranów mieście,  odsłonięto pierwszy pomnik Iwana IV Groźnego. Gubernator obwodu Wadim Potomski porównywał wówczas jednego z najkrwawszych rosyjskich carów do prezydenta Władimir Putina.

– Jesteśmy wielkim narodem rosyjskim. Mamy wielkiego i najpotężniejszego prezydenta, który zmusił cały świat, aby szanował Rosję, i aby liczono się z nami. Jak swego czasu zrobił Iwan Groźny – mówił gubernator Potomski podczas uroczystości, na której licznie stawili się przedstawiciele prawosławnego duchowieństwa i Kozacy, a władze dopilnowały, żeby nie doszło do protestów.


Wcześniej w Orle nieskutecznie  demonstrowano przeciwko narzucaniu mieszkańcom pomnika krwawego tyrana. Po „potężnym jak Putin” Iwanie Groźnym, już protestów nie wywołał.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

5 odpowiedzi To miasto ma już w Niebie całkiem przechlapane

 1. prawy Odpowiedz

  7 marca 2017 w 19:43

  Ooooo… !
  To całkiem jak we Lvivie.
  Im większy psychopata i zbrodniarz, to tym większy pomnik ma.
  Co za podobieństwo formy i treści !

 2. prawy Odpowiedz

  7 marca 2017 w 20:15

  „Zawody odbyły się 5 marca – w dzień śmierci największego w dziejach ludzkości zbrodniarza. ”
  Oj.. oj… chyba największym to był jednak Mao-tse-Tung.
  Drugie miejsce przecież też honorowi Stalina ujmy nie przyniesie.
  Takie dobrane towarzystwo.

 3. Luk Odpowiedz

  7 marca 2017 w 22:09

  Orzeł – miasto położone około 200 km na południe od Moskwy. Miasto wchodzące w skład dawnych Księstw Wierchowskich – lenna Wielkiego Księstwa Litewskiego. Pamiętajmy o tym kiedy Kacapia będzie się rozpadać.

  • prawy Odpowiedz

   8 marca 2017 w 08:55

   Wraz z Lietuvisami WKL odbudować można będzie ?
   Realne to ?
   Tymi Lietuvisami, co z nimi prezydencki vel cnotę stracił ?

   http://www.kresy.pl/publicystyka,opinie?zobacz/kto-stracil-cnote-w-stosunkach-z-litwa

   • Darek

    12 marca 2017 w 19:17

    W czasie Powstania Styczniowego była mowa o odbudowie Rzczpospolitej trzech narodów: Polski, Litwy i Białorusi. Litwa chyba całkowiecie wypisała sie ze swojej historii ale Białoruś została do tego zmuszona. Kto wie, może IV RP będzie unią Polsko-Białoruską ciągnącą się aż po Smoleńsk? A moze będziemy graniczyli także z Łotwą która wydaje się rozsądniejsza w polityce historycznej i przyznaje się do naszej wspólnej przeszłości (czyli może zechce budowac wspólną przyszłość). Oby tylko nie było u nas „wielkopolaków” bredzących o „polskich panach” itp (nasza wersja „wielkorusów”).

    Jestem przeciwnikiem zmiany obecnych granic przemocą. Jestem też przeciwnikiem referendów a’la Krym gdzie w kilka dni „uzgoniono” iż to Rosja, a nie Ukraina co jest wątpliwej jakości „vox populi”. Jednak jestem za takim postępowaniem jak w Szkocji czy Katalonii – nalezy długo dyskutowac sporne punkty i gdy już nie ma innego wyjścia ogłaszać referendum w sprawie suwerenności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *