Słowenia to bardzo ważny element w relacjach Państw Trójmorza (WIDEO)

28 marca 2017

Prezydent Andrzej Duda przebywał w Słowenii z oficjalną wizytą. W poniedziałek spotkał się z prezydentem Borutem Pahorem. Prezydenci przyjęli wspólne oświadczenie dotyczące przyszłości Unii Europejskiej.

Na konferencji prasowej po spotkaniu polski prezydent mówił, że otrzymał pozytywną odpowiedź od prezydenta Słowenii w kwestii lipcowego szczytu Państw Trójmorza, który odbędzie się w Warszawie. Zaznaczył, że jest niezwykle ważnym elementem gospodarczego projektu, jakim jest współpraca państw położonych wokół Morza Bałtyckiego, Morza Czarnego i Morza Adriatyckiego.


– To jest projekt, który ma zacieśniać współpracę gospodarczą pomiędzy naszymi krajami poprzez budowanie infrastruktury komunikacyjnej, energetycznej pomiędzy krajami Europy Środkowej i tutaj Słowenia ze swoimi portami, z Koprem przede wszystkim, stanowi bardzo ważny element w tych relacjach – mówił Andrzej Duda. – Jestem przekonany, że pierwsze umowy dotyczące rozwoju infrastruktury właśnie w ramach tych naszych rozmów i tych porozumień zostaną zawarte pomiędzy przedsiębiorcami już w lipcu, w czasie szczytu Państw Trójmorza w Polsce – dodał prezydent. (WIĘCEJ)


Kresy24.pl/prezydent.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Słowenia to bardzo ważny element w relacjach Państw Trójmorza (WIDEO)

  1. SyøTroll Odpowiedz

    29 marca 2017 w 10:43

    Słowenia i Chorwacja owszem, z Czarnogórą może, chociaż niewiele znaczy. Z Macedonią i Serbia (+ Republiką Srpską), nam raczej nie po drodze, przeszkadza Kosowo i nasz aktywny udział w NATO. Federacja BiH (ciekawe czy i jeśli tak to kiedy się rozleci) i samo Kosowo się nie liczą.

  2. observer48 Odpowiedz

    15 kwietnia 2017 w 20:16

    Wszystkie działania eliminujące wpływy Serbii na Bałkanach leżą w interesie Polski, bo to ogranicza, lub nawet eliminuje wpływy tak Niemiec, jak RoSSji w tym regionie. Po angielsku określa się to jako „preemptive strike”, czyli „uderzenie prewencyjne”. Wreszcie doczekaliśmy się agresywnej i proaktywnej polskiej dyplomacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *