Rosyjski Progress „odmówił lotu” 6 minut po starcie. Prawdopodobnie spadł gdzieś w rejonie Tuwy, Chin lub Oceanu Spokojnego

2 grudnia 2016

progress

Statek Progress MS-04, który miał dostarczyć 2,5 tony ładunku dla załogi Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS, prawdopodobnie spadł z wysokości 190 km nad Republiką Tuwy we wschodniej Syberii, w rejonie Chin lub Oceanu Spokojnego. 

Rakieta nośna Sojuz-U ze statkiem Progress MS-04 wystartowała w czwartek z kosmodromu . Łączność ze statkiem stracono 383 sekundy po starcie.


Bezzałogowy rosyjski statek transportowy z 2,5 tonami żywności, części zamiennych, urządzeń badawczych, tlenu i paliwa, miał przycumować do ISS, na którą wiózł zapasy żywności i urządzenia.

W przednim module hermetycznym znajdował się m.in.: sprzęt do systemu zaopatrzenia stacji w wodę, sprzęt do systemu zaopatrzenia stacji w powietrze, pojemniki na odpady, zbiorniki wodne i odpylacze, sprzęt do monitorowania zdrowia i profilaktyki przed niekorzystnym wpływem skutków nieważkości, pojemniki z racjami żywnościowymi i zestawy świeżej żywności, sprzętu do systemu kontroli temperatury wewnątrz stacji, sprzęt do systemu zasilającego stację w energię elektryczną, sprzęt do systemu łączności, przedmioty wsparcia załogi (dokumentacja, sprzęt fotograficzny), materiały do badań naukowych, dodatkowe wyposażenie modułu Mini-Research Module 1, sprzęt do spacerów kosmicznych, zaopatrzenia dla załogi w amerykańskim segmencie stacji. W module niehermetycznym Progressa znajdowało się m.in.: 1590 kg paliwa do systemu napędowego i manewrującego, 52 kg skompresowanego tlenu i 420 kg wody.


zapewnia, że utrata statku nie odbije się na normalnym funkcjonowaniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Kolejny Progress z ładunkiem ma wystartować na ISS 2 lutego przyszłego roku.

Zachęcamy do komentowania materiału na naszym oficjalnym fanpage’u: https://www.facebook.com/semperkresy/

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

6 odpowiedzi Rosyjski Progress „odmówił lotu” 6 minut po starcie. Prawdopodobnie spadł gdzieś w rejonie Tuwy, Chin lub Oceanu Spokojnego

 1. Szachrajew Odpowiedz

  2 grudnia 2016 w 15:16

  Bez ukraińskich silników i specjalistów nie bardzo im idzie 😉

 2. polak a nie riusski troll Odpowiedz

  2 grudnia 2016 w 16:34

  TO NAJSMUTNIEJSZY DZIEŃ DLA LUDZKOŚCI…dobrze że zostały PAK -i od 2004 …a nie to F-22…

 3. adam Odpowiedz

  5 grudnia 2016 w 11:17

  małpie jak dać granat do zabawy , to wcześniej czy później się wysadzi .
  Bydło ruskie bez technologii to sobie może polatać … 🙂

 4. PolakNieTroll Odpowiedz

  6 grudnia 2016 w 09:44

  Miła, bardzo miła, dobra wiadomość.
  Na pohybel Mordorowi !

 5. sss Odpowiedz

  8 grudnia 2016 w 15:10

  Ziemia jest płaska i niemozliwe jest przebicie sfery przez rakiete.

 6. JURIJ RUSKI BANDYTA Odpowiedz

  9 grudnia 2016 w 15:57

  TYLKO TE CO NIE SPADŁY SĄ OTRĄBIANE JAKO WSZECHŚWIATOWE SUKCESY, TE O KTÓRYCH CISZA, POSZŁY W DIABŁY – KAŻDA DIALEKTYCZNA KREMLOWSKA INFORMACJA O „PRZEJŚCIOWYCH PROBLEMACH” TO ŚWIADECTWO KATASTROFY… })

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *