Rosja rabuje Ukrainę – wywożą co się da! Konwojami humanitarnymi…

21 października 2014

konwoj_rosja

Jeśli Ukraina odzyska kiedyś Donbas, to niewiele jej zostanie. Rosjanie rozpoczęli masowy rabunek i wywożenie do Rosji wszystkiego, co ma jakąkolwiek wartość. Przede wszystkim kradną specjalistyczne wyposażenie fabryk i eksponaty muzealne. Używają do tego swoich ciężarówek, które przyjechały tu z „pomocą humanitarną”. Rosyjscy złodzieje nie gardzą nawet węglem. Co już ukradziono?

zdemontowali i wywieźli do Rosji niezwykle drogi sprzęt specjalistyczny do produkcji monokryształów szafiru z Zakładów Elektromaszynowych „Maszzawod-100” w Ługańsku. Potem w ogóle zdemontowano praktycznie całą tę fabrykę i przewieziono ją do rosyjskiej Czuwaszii. Wraz z miejscem pracy wyjechało… 1000 pracowników i członków ich rodzin – poinformował pragnący zachować anonimowość funkcjonariusz miejscowej milicji, który był świadkiem tego zdarzenia.


Rabowane są także inne fabryki. W Krasnodonie z zakładów „Junost” wywieziono cały sprzęt do produkcji urządzeń rakietowych i aerokosmicznych. Z miejscowości Swietlicznoje wywieziono ciężarówką urządzenia należące do fabryki „Ługanskwoda”.

Do wywożenia zrabowanego ukraińskiego mienia używane są rosyjskie ciężarówki do przewozu „pomocy humanitarnej”. Załadowano na nie m.in. wyposażenie fabryki „Topaz” w Doniecku, produkującej nowoczesne stacje radiolokacyjne, a także urządzenia fabryki amunicji w Ługańsku. Konwój złożony z 34 takich ciężarówek wrócił właśnie z łupem do Rosji.


Z kopalń „Krasnopartizanskaja” i „Charkowskaja” rosyjscy złodzieje wywieźli 500 ton węgla. Nie ostały się przed nimi także eksponaty muzealne. Do Taganrogu w Rosji wywieziono eksponaty Muzeum Kolejnictwa, w tym unikalny zabytkowy parowóz z 1929 roku, jedyny taki egzemplarz na świecie. Z Taganrogu trafi do Moskwy i tam ma być teraz eksponowany – pochwalił się Siemion Kuzmienko, minister transportu DNR.

Kresy24.pl / Obozrevatel.com

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

9 odpowiedzi Rosja rabuje Ukrainę – wywożą co się da! Konwojami humanitarnymi…

 1. C.J.Góra Odpowiedz

  21 października 2014 w 17:01

  rubel słabnie to jakoś muszą ruscy nadrobić straty

 2. jola Odpowiedz

  21 października 2014 w 17:18

  lepiej wywieźć niż zbombardować

 3. NIE FINANSUJ WOJNY PUTINA oszczędniej używaj samochodu Odpowiedz

  21 października 2014 w 19:17

  skoro rabuja to znaczy ,że sie wycofają , na kremlu już nie wierzą w opanowanie Ukrainy

 4. ltp Odpowiedz

  21 października 2014 w 23:25

  Skłonności do bandyctwa i złodziejstwa ta nacja ma we krwi. W Polsce też , tego co nie udało się Niemcom zniszczyć Waciaki wywieźli na wschód

 5. halszka Odpowiedz

  22 października 2014 w 07:39

  na widocznym zdjeciu nie widac! tylko ciezarowki, dowody poprosze

 6. Ben Odpowiedz

  22 października 2014 w 18:47

  Proszę o podanie źródeł tych informacji.
  Nie mogę znaleźć nic więcej na ten temat na necie, włączając anglojęzyczną jego część.
  B.

 7. ladymady Odpowiedz

  24 października 2014 w 15:49

  Ukraińcy stracili tyle czasu, maja za swoje. Mogli ten sprzęt przerzucić na zachód lub do Polski.

 8. Bronicz Odpowiedz

  29 stycznia 2015 w 19:44

  Tak kształtuje się opinie publiczną. Jedni piszą bzdury nie poparte żadnymi dowodami, a drudzy przyjmują to jak „świętą prawdę”. Liczy się to, że komuś się dokopało.

 9. kolo Odpowiedz

  3 listopada 2015 w 17:36

  dobrze robią lepiej żeby taki sprzęt nie dostał się w ręce banderowców i czcicieli UPA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *