RMF: Cmentarz Orląt musi poczekać na remont. „Rząd nie chce kolejnego konfliktu z Ukrainą”

13 marca 2018

Wbrew planom rządu, nie będzie w tym roku generalnego remontu Cmentarza Orląt Lwowskich. Mimo zapewnionych pieniędzy w budżecie i zatwierdzonej koncepcji przebudowy lwowską nekropolię czeka jedynie remont kosmetyczny – podało RMF FM.

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarza RMF FM Krzysztofa Zasady, w związku z napięta sytuacją w kontaktach na linii -, strona polska zdecydowała się nie występować o zgodę na przebudowę, a ograniczyła się jedynie do wniosku o możliwość przeprowadzenia prac kosmetycznych na cmentarzu. Do tego jest potrzebna jedynie zgoda miejskiego konserwatora.


Do przeprowadzenia poważniejszych prac jest potrzebna zgoda międzyresortowego zespołu. Jak nieoficjalnie usłyszało RMF FM, obecnie strona polska nie chce otwierać pola do kolejnego potencjalnego konfliktu z Ukrainą.

W ramach prac konserwacyjnych na cmentarzu jest przewidziane uzupełnianie odpadających tynków i malowanie.


Przy przeprowadzaniu poważniejszych prac murowane elementy miały być wymieniane na lity, jasny kamień.

rmf24.pl/ab

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

3 odpowiedzi RMF: Cmentarz Orląt musi poczekać na remont. „Rząd nie chce kolejnego konfliktu z Ukrainą”

 1. Pafnucy Odpowiedz

  13 marca 2018 w 23:53

  Jak konserwacja lub remont cmentarza może zachwiać te „braterstwo” polsko – banderowskie to widać że sojusz z upainą przeciwko „złej” Rosji ma solidny fundament. Przyjeżdża do Polski niedawno jakiś banderowski fus i opowiada publicznie o „zasługach” [cenzura] i wszystko jest w porządku. Rezuny biegają po Lwowie i zastraszają Lwowskich Polaków też jest cudownie. Polacy chcą remontu cmentarza to już prowokacja. A może dbanie o polskie dziedzictwo na Kresach jest na rękę Rosji?

  • andrzej Odpowiedz

   14 marca 2018 w 08:58

   Ależ ty kochasz tę Rosję.
   Teraz już wszystko jasne.
   Ludzie – uważajcie na Pafnucego.

   • Patriota

    14 marca 2018 w 10:32

    Ależ ty jesteś banderowskim kretynem. Ludzie – uważajcie na upaińca andrzeja, który zamiast walczyć w Donbasie handluje przemyconym towarem pod marketami. Jednakże to typowe dla twojej nacji, z mężczyznami nie walczycie, bestialsko mordujecie bezbronne dzieci, kobiety i starców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *