Z ostatniej chwili: stały przedstawiciel Ukrainy przy ONZ Wołodymyr Jelczenko poinformował, że rząd w Kijowie posiada wiedzę na temat ewakuacji cywilów z Doniecka – jednego z dwu najważniejszych miast kontrolowanych przez separatystów.
Słowa te padły podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, której Ukraina jest niestałym członkiem.
“Jest informacja o ewakuacji osób cywilnych w Doniecku – traktujemy ją jako uwerturę dla dalszych prowokacji. Przypomina to sytuację z sierpnia 2008 r., kiedy Rosja szykowała się do napaści na Gruzję” – powiedział Jelczenko.
Zaapelował również rytualnie do strony rosyjskiej o to, by “przestała zaopatrywać separatystów w Donbasie oraz by zaczęła respektować postanowienia mińskie” z lutego 2015 r.
Rytualnie – ale powód był zupełnie “świeży”. Wczoraj wieczorem prorosyjskie bojówki znowu ostrzelały miejscowość Awdijiwka, tym razem celując w punkty, gdzie udzielana była pomoc humanitarna.
Byli zabici i ranni.
Kresy24.pl


