Poroszenko: Most między Krymem a Rosją przyda się okupantom, gdy będą opuszczać Krym

15 maja 2018

„Bezprawna budowa Mostu Kerczeńskiego to kolejny dowód na lekceważenie prawa międzynarodowego przez Kreml. Szczególnie cyniczne jest to, że do jego otwarcia dochodzi tuż przed kolejną rocznicą deportacji Tatarów Krymskich przez reżim Stalina” – oświadczył na portalu społecznościowym prezydent Ukrainy Petro Poroszenko
Skomentował w ten sposób dzisiejsze oddanie do częściowego użytku mostu łączącego Rosję i odebrany Ukrainie Krym.
Prezydent dodał, że mimo prób legitymizacji okupacji Krymu, „brzemię popełnionego przestępstwa wobec prawa międzynarodowego będzie Rosji coraz bardziej ciążyć”.
Podkreślił, że agresorowi nie uda się uniknąć odpowiedzialności, a most z pewnością „przyda się okupantom, gdy będą w pośpiechu opuszczać nasz ”. 

Oprac. MaH, korrespondent.net

fot. president.gov.ua, CC BY 4.0
Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi Poroszenko: Most między Krymem a Rosją przyda się okupantom, gdy będą opuszczać Krym

 1. tagore Odpowiedz

  15 maja 2018 w 22:07

  Oligarchowie szykują się raczej do Perejasławia bis niż do odzyskania Krymu.

 2. Stein Odpowiedz

  15 maja 2018 w 22:15

  Brawo Rosja !
  Ale może już wkrótce most nie będzie potrzebny, bo Ukraina straci wybrzeże Morza Azowskiego 😉

 3. Stanisław Odpowiedz

  15 maja 2018 w 22:44

  Rosja została na Krymie po rozpadzie sojuza. Obecnie raczej buduje imperium niż przygotowuje się do demontażu. Oczywiście nic nie trwa wiecznie, ale obecnie wydaje się, że wcześniej Ukraina się „zawali” niż Rosja opuści Krym.

  • observer48 Odpowiedz

   18 maja 2018 w 07:35

   @Stanisław
   Utrzymanie Ukrainy na kroplówce to dla USA niewielki wydatek, a dla faszystowskiej Federacji RoSSyjskiej kamień młyński u szyi podobnie, jak Krym, którego znaczenie strategiczne dla kacapii jest dużo mniejsze, niż bazy marynarki wojennej w NoworoSSyjsku. Wystarczy jedna salwa tomahawków i wszystkie kacapskie instalacje militarne na Krymie idą z dymem. Również odcięcie przez Ukrainę dopływu wody i dostaw elektryczności do półwyspu doprowadzi tam do chaosu.

   Podejrzewam, że Amerykanie postarają się o to, aby po wyborach do Werchownej Rady i prezydenckich w roku 2019 władzę na Ukrainie przejęły amerykańskie sukinsyny, zastępując obecnie rządzących szkopsko-kacapskich sukinsynów. Amerykanie mają w stosunku do Ukrainy własne, długofalowe cele i na pewno nie zrezygnują z ich realizacji. Konflikt na Ukrainie będzie podgrzewany aż do bankructwa kacapii, które powinno jednak postępować powoli i doprowadzić do wewnętrznych ruchawek w tym imperium zła.

   Ukraina wiąże duże kacapskie siły i środki logistyczne podobnie, jak Syria, w której kacapia ugrzęzła niczym w latach 1980. w Afganistanie. Militarne rozciągnięcie kacapii w Europie pozwoli na obieranie, niczym cebuli, jej azjatyckiej, bogatej w surowce energetyczne części, czego najlepszym przykładem jest przeciągnięcie Kazachstanu na stronę USA, nie bez pomocy polskiej dyplomacji. Również Chiny po cichu kolonizują Syberię demograficznie. Kacapia zdycha demograficznie i tego nie da się odwrócić w przewidywalnej przyszłości, a USA będą to wykorzystywały.

 4. pol Odpowiedz

  16 maja 2018 w 11:15

  Krym bez wody i prądu będzie dalej klepał nędze a mostek dla osobowych aut niczego nie zmieni .Ciekawe kto odpowie za ew. katastrofe ? ( na zime to chyba będą zamykać ? ).

 5. laila Odpowiedz

  16 maja 2018 w 13:03

  Psy szczekaja a karawana jedzie dalej!!! Jak chcecie upaincy odzyskac Krym to niestety trzeba walczyc a nie caly czas tylko sie odgrazac i czekac az caly swiat za was to zrobi…

 6. paktin Odpowiedz

  17 maja 2018 w 00:23

  Prawda! Precz z rosją!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *