Polscy parlamentarzyści o nowelizacji Karty Polaka (WIDEO)

5 stycznia 2017

– dokument poświadczający przynależność do narodu polskiego osób niebędących obywatelami RP – przechodzi właśnie kolejne udoskonalenie.

Karta Polaka to bez wątpienia najważniejszy instrument państwa polskiego służący podtrzymywaniu i rozwijaniu więzów łączących naszych Rodaków z Macierzą.


Od momentu wejścia w życie stosownej ustawy w roku 2007, otrzymało ją ok. 160 tys. osób pochodzenia polskiego – głównie z Białorusi i Ukrainy.

Od 2017 jej posiadacze, którzy zdecydują się na przyjazd do kraju przodków, otrzymają od rządu bardzo wymierne wsparcie, m.in. realną perspektywę pełnego obywatelstwa – zob. wideo poniżej:


Zapraszam Państwa do obejrzenia wywiadu na temat nowelizacji ustawy o Karcie Polska, który wspólnie z posłem Michałem Dworczykiem udzieliłem TVP Polonia.

Publié par Artur Warzocha sur mercredi 4 janvier 2017

 

Jak podkreślili obaj parlamentarzyści: senator Artur i poseł Michał (faktyczny twórca Karty Polaka): gościnność wobec rodaków, przybywających do Polski w jej obecnych granicach nie będzie oznaczać zmniejszenia zakresu opieki nad tymi, którzy pozostaną na Kresach.

Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Polscy parlamentarzyści o nowelizacji Karty Polaka (WIDEO)

 1. Mathi Odpowiedz

  23 stycznia 2017 w 21:25

  No i co z tego skoro wydawanie kart jest kontrolowane przez Ukraińców, którzy za odpowiednią stawkę wydadzą takowy dokument największemu szowiniście? Taki typek przyjeżdża do Rzeszowa studiować i zaraz pojawiają się takie bazgroły jak „Power UPA”.

 2. mcdale Odpowiedz

  19 lutego 2017 w 17:07

  PRZYWROCOC OBYWATELSTWO POLSKIE POLAKOM I POTOMKOM POLAKOW ii RZECZYPOSPOLITEJ ZAMIAST WYDAWAC KARTE POLAKA.

  KAZDEMU KTO POPIERA BANDERYZM ODBIERAC NATYCHMIAST KARTE POLAKA I OBYWATESTWO POLSKI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *