„Pijemy wodę z ojczystego Dniepru, będziemy pić z Prutu, Niemna i z Bugu!” (FOTO)

8 kwietnia 2016

metro-propaganda1

I znów wszystkich trzeba wyzwalać! Z okazji zbliżającej się rocznicy „pobiedy” w Wojnie Ojczyźnianej, jak nazywają II wojnę światową, w moskiewskim metrze puścili propagandowy pociąg.

Patriotycznych treści jest w nim co niemiara, a przekaz – jednoznaczny: to dzielna Rosja sama rozprawiła się z faszyzmem (i, jak trzeba będzie, znów to zrobi).


Separują zwycięstwo. Tak często im powtarzano: „diedy wojewali”, aż uwierzyli, że świat wyzwolili od „faszystowskiego jarzma” w II wojnie światowej właśnie Rosjanie – piszą w komentarzach internauci z Ukrainy, której terytoriom w malowidłach na pociągu poświęcono wyjątkowo dużo miejsca – nie w roli wyzwoliciela, lecz… wyzwalanego:

metro-propaganda2metro-propaganda3metro-propaganda4metro-propaganda5metro-propaganda6metro-propaganda7


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

7 odpowiedzi „Pijemy wodę z ojczystego Dniepru, będziemy pić z Prutu, Niemna i z Bugu!” (FOTO)

 1. Szachrajew Odpowiedz

  8 kwietnia 2016 w 12:49

  Cóż…, moskal prosi się o kłopoty…
  No dobrze, dobrze… 🙂

 2. Adam Young Odpowiedz

  8 kwietnia 2016 w 16:14

  Gdyby nie dwaj bandyci spod znaku czerwonej szmaty – jednej z hakenkreuzem a drugiej z sierpem i młotem , którzy wspólnie i w sojuszu rozpoczęli II wojnę światową , napadając na Polskę , nie trzeba by było nikogo później „wyzwalać” . Polska i Europa żyli by sobie w spokoju i pokoju.

  • jubus Odpowiedz

   9 kwietnia 2016 w 09:56

   Kompletne bzdury. To nie Hitler wywował wojne ze strony Niemiec, a armia niemiecka, która miała już plany, wojny z Polską w latach 20-ych. Stalin to samo.
   Ja od pewnego czasu twierdzę, że to Alianci, głównie Anglia, faktycznie zaczęła drugą wojnę światową, wkręcając nas w sytuacje, gdzie Polska musiała stanąć przeciwko Niemcom. A Piłsudski mówił tyle razy – nie wchodźcie w żadne sojusze z lub przeciw Berlinowi i Moskwie.
   Gdyby Polska, nie robiła nic, Niemcy, ani Sowieci, nic by nam nie zrobili.
   Najwyżej pobili by się między sobą, a Polska stanęła by raz po jednej, raz po drugiej stronie, w zależnosci, co byłoby dla nas wygodne.
   Druga wojna była efektem pierwszej, a do niej doszło w wyniku starcia się imperializmów – brytyjskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Oraz francuskiego rewanżyzmu.

   • jubus

    9 kwietnia 2016 w 09:58

    Warto sobie przypomnieć, co Anglia i Francja mówiły podczas Wielkiej Wojny, w sprawie polskiej: Polska wewnętrzna sprawa Rosji.
    I tyle w temacie.

   • jubus

    9 kwietnia 2016 w 10:00

    No i dodam, ze celem Aliantów było przesuwanie uwagi Niemiec z Zachodu, na Wschód. To Londyn chciał, aby Niemcy brali co chcieli, kosztem państw Europy Środkowo-Wschodniej, a potem, żeby rzucili się na Sowietów. Stalin chciał tego samego, tyle, że w odwrotną stronę, chiał aby Niemcy, pożarli się z Francją i Anglią, wojna niemiecko-polska wcale nie była w interesie Sowietów. No niestety, historię piszą ci, co wygrali. Wojnę faktycznie wygrali Alianci, a więc napisali historię po swojemu, pełną bzdur i propagandy. Teraz wychodzą takie kwiatki jak „polskie obozy śmierci”, produkt propagandy rodem z USA i Anglii.

 3. jubus Odpowiedz

  9 kwietnia 2016 w 09:53

  A co im innego pozostało?

 4. jubus Odpowiedz

  9 kwietnia 2016 w 10:03

  W Wielkiej Brytanii, USA, też jest pełno propagandy o tym, jak to „wyzwolili” Europę. Ale o masowych gwałtach jankeskich sołdatów we Francji, podobnych do tych sowieckich z Niemiec, cicho sza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *