Panie prezydencie Poroszenko, proszę skończyć sztucznie wywołaną wojnę na zachodzie Ukrainy!

18 kwietnia 2017

Boli, kiedy w obliczu wojny trwającej na wschodzie, na zachodzie kraju trwa inna „wojna”, której zakładnikami stało się blisko milion mieszkańców Lwowa i gości naszego miasta. Bardzo niepokoi, że zamiast pomocy bliźniemu prowadzona jest ekologiczna blokada Lwowa, która dzisiaj osiągnęła apogeum, zagrażając życiu i zdrowiu ludzi  – piszą sygnatariusze apelu do Narodowej Rady Kościołów.

Pod apelem z prośbą o interwencję w najwyższych władzach kraju i o pomoc w rozwiązaniu kryzysu śmieciowego podpisali się duchowni lwowskich kościołów: UCG Makarij, metropolita autokefalicznej cerkwi prawosławnej Dymitr, metropolici cerkwi prawosławnej kijowskiego i moskiewskiego patriarchatu, prezbiter kościoła ewangelickiego Wołodymyr Jakymiw przedstawiciel kościoła ormiańskiego o. Tadeos Geworgian oraz abp Mieczysław Mokrzycki.


Sygnatariusze apelu uważają, że blokada śmieciowa ma sztuczny charakter. – Nie prosimy o jednorazową pomoc lecz o stworzenie systemu na kilka lat, póki nie będzie w stanie samodzielnie uporać się z problemem – piszą lwowscy liderzy religijni.

Przypomnijmy: 29 maja ub. roku na największym wysypisku śmieci Ukrainy, gdzie składowane są m.in. niebezpieczne odpady chemiczne i przemysłowe, położonym zaledwie 10 km od centrum Lwowa, wybuchł pożar. Były ofiary w ludziach. Tragedię starali się od początku wykorzystywać lwowscy nacjonaliści, od lat pozostający w konflikcie z merem miasta Andrijem Sadowym, którzy przeprowadzili szturm ratusza i zażądali jego dymisji. Pożar i śmierć strażaków stały się powodem ostrej krytyki Sadowego również ze strony obozu prezydenta Petra Poroszenki, będącego w sporze z lwowskim merem i kontrolowaną przez niego partią Samopomoc oraz elementem walki politycznej.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

13 odpowiedzi Panie prezydencie Poroszenko, proszę skończyć sztucznie wywołaną wojnę na zachodzie Ukrainy!

 1. tagore Odpowiedz

  18 kwietnia 2017 w 18:49

  Żadna z tych trzech stron tego konfliktu nie jest
  życzliwa dla Polski i jej interesów.

  • prawy Odpowiedz

   18 kwietnia 2017 w 19:53

   Skoro wszystkie te strony przez 20 lat nie śmieciami lecz heroizacją hirojiv się zajmowały, to skąd tak nagłe zdziwienie rezultatem?

   Chcącemu, krzywda się NIE dzieje.

  • prawy Odpowiedz

   19 kwietnia 2017 w 08:03

   Skoro to Poroszenko ma tą SZTUCZNĄ wojnę skończyć, warto wiedzieć kto i dlaczego ją zaczął, skoro ona sztuczna a nie naturalna jest.
   Bez tej wiedzy, trudno będzie ją skończyć.
   Bez gruntownej wiedzy o problemie, rozwiązać się go NIE uda, nawet gdy „sztuczny” on jest i nazwany wojną.

 2. Basia Odpowiedz

  18 kwietnia 2017 w 20:46

  Banderowcy wreszcie żyją tam gdzie powinni, na śmietniku.

 3. dajmy sobie spokój Odpowiedz

  18 kwietnia 2017 w 20:55

  Na pomniki hierojów widłorękich pieniadze są a na śmieci nie ma. Cała „cywilizowana” Ukraina.

 4. kocki Odpowiedz

  18 kwietnia 2017 w 23:02

  Myślę, że polacy nie zrozumieć prostych rzeczy…na Ukraine -zydowsky zarząd (kagal) – co polacy tego nie zrozumieć nie Samopomich nie banderivcy nie ukraincy – nie maja władze publiczne…jest tylko kagal (zydowsky rząd). Myślę je i w Polska – będzie śmierdzi kagal…Życzę zdrowia siostry i braci – znieść ten śmierdz.

  • SyøTroll Odpowiedz

   19 kwietnia 2017 w 12:02

   A to już nie nasza, ani nie rosyjska wina. Trzeba było uderzyć w nich, a nie w „prorosyjskich”. A tak macie to „chcieliście” – „rosyjską agresję” czyli waszą agresję skierowana przeciw prorosyjskim. Jajceniuk wolał wymyślić jakowyś „terrorystów” zamiast powiedzieć o ukraińskim poparciu dla autonomistów i opcji prorosyjskiej, w celu usunięcia radykalnego majdanu (Samopomoc, „wolność”, prawosektorowcy, cios, Liaszko) z Kijowa.

 5. SyøTroll Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 07:51

  Nazywanie niechęci do przyjmowania lwowskich podrzutków blokada ekologiczną to już lekka przesada. Czy np. Szczecin albo Wrocław tolerowałby dzikie wysypiska np. białostockich śmieci w podmiejskich lasach ? Jak nie ma ich gdzie wywozić, to czemu nie wywiozą do Prypeci ? Miejscowe władze raczej nie zaprotestują.

 6. Japa Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 09:27

  Turcy opanowują Lwów, a Żydzi Żytomierz. Tego oficjalnie nie piszą na Ukrainie, ale takie są fakty. Na tym konflikcie (sztucznie wywołanym przez Biały Chlew przy wydatnej pomocy Polski) skorzystają wszyscy prócz Ukraińców. Ukrainie zagrażają nie tylko lwowskie smieci, ale i elektrownie jądrowe. O tym sza. Tyle, ze to jest prawda. To zagrożenie dotyczy również Polski jako sąsiada i nie tylko Polski. Gdzie są polskie służby? Dlaczego nie ostrzegają przed katastrofą? Opinia publiczna ma prawo do wiedzy w tym temacie.

 7. Marek. Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 09:30

  Polska jest krajem w pełni demokratycznym. Widać to po tym, jak na forum można wypisywać każdą bzdurę. Reżim totalitarny natomiast nie pozwala mieć własnego zdania, dlatego z Rosji nie byłoby nigdy komentarza krytycznego do Putina.

  • SyøTroll Odpowiedz

   19 kwietnia 2017 w 11:47

   Ukraina również jest „w pełni demokratyczna”, gdyż można prezentować krytyczne wobec Putina komentarze (tylko krytycznych wobec „ukraińskich patriotów” nie).

 8. prawy Odpowiedz

  19 kwietnia 2017 w 16:11

  „tylko krytycznych wobec „ukraińskich patriotów” nie”

  Za takie w UA sadzają,biją a co wybitniejszym krytykom w inny świat przenieść się, zdecydowanie pomagają.
  Nawet, gdy Ci o pomoc ich nie proszą.

 9. stary Buc Odpowiedz

  21 kwietnia 2017 w 13:56

  Zrobili w tym kiedyś pięknym, czystym, wielokulturowym i wielonarodowym mieście wielki SYF!!!….Potrafią jedynie z wielkim; okrucieństwem, zwyrodnieniem ludzkim zabijać ludzi innych narodów, by Ukraina była czysta od tzw. cudzeńców jak woda źródlana w szklance! Sądzili, że wyrzynając w okrutny i nieludzki sposób będą mieć dobrobyt i bogactwo a tymczasem PO 20 latach mają przysłowiowe; syf, kiłę i mogiłę! Masowo spierr….dzielają do Polski by żyć i pracować z Polakami! No i po co im to była ta rzeź – Ludobójstwo w najbardziej nieodpowiednim czasie dla Polaków, kiedy CYWILNA ludność po napadzie Niemiec hitlerowskich i Stalinowskiego ZSRR była BEZBRONNA!!!!…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *