Oliver Stone też oskarżony o molestowanie seksualne

22 listopada 2017

Skrajnie lewicowy reżyser i aktywista, autor niedawnego wywiadu-rzeki z Władimirem Putinem oraz filmu o Edwardzie Snowdenie, który ujawnił tajemnice amerykańskich służb specjalnych, a obecnie mieszka w Rosji, dołączył do coraz liczniejszego grona amerykańskich filmowców, którzy znaleźli się w kręgu podejrzeń o seksualne.

Stone został oskarżony przez amerykańską aktorkę Melissę Gilbert, która, jak twierdzi, miała nie dostać roli w filmie „The Doors” (1991), bo nie chciała odegrać napisanej specjalnie dla niej przez Stone’a upokarzającej sceny seksualnej.


– Przesłuchaliśmy kilkanaścioro aktorów do ról w „The Doors” i od razu zaznaczaliśmy, że będzie to ostry, pikantny, pozbawiony zahamowań rockandrollowy film. Każdy, kto brał udział w przesłuchaniu, grał według scenariusza. Moja kierownik obsady, Risa Bramon Garcia, przez cały czas była obecna, by zadbać o bezpieczeństwo aktorów biorących udział w castingu – odpowiedział na te zarzuty Stone.

Jak wiadomo, od paru tygodni Hollywood i ogólnie świat amerykańskiego szołbiznesu wstrząsany jest przez coraz liczniejsze oskarżenia wobec wpływowych producentów czy aktorów o molestowanie seksualne. Ofiarami miały padać zresztą nie tylko kobiety, są również oskarżenia o homoseksualne molestowanie. Wszystko zaczęło się od wpływowego producenta Harry Wensteina, który miał załatwiać role w produkowanych przez swoje firmy filmach w zamian za . Jak pisał „New Yorker”, Wenstein miał też zgwałcić trzy kobiety i płacił za milczenie. Na liście domniemanych ofiar są znane aktorki. Gdy wybuchł skandal, Stone, zwykle krytyk amerykańskiej układów, kapitalizmu, nadużyć władzy i Hollywood, zaskoczył niektórych miłośników broniąc Weinsteina. Wyraził dla niego współczucie i powiedział, że Weinstein na razie pada ofiarą plotek oraz „systemu podglądactwa”. Wtedy również Stone został oskarżony przez jedną z modelek o łapanie jej za intymne części ciała podczas jednej z imprez.
Oprac. MaH, TheDailyBeast.com, CanalPlus.pl
fot. plakat do filmu „Putin Intreviews”, reż. Oliver Stone
Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

1 odpowiedź Oliver Stone też oskarżony o molestowanie seksualne

  1. Mariusz Odpowiedz

    26 listopada 2017 w 22:15

    No tak, w wywiadzie widać było, że Stone lubi Putina i chyba go nawet popiera – no więc od razu się na psa kij znalazł…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *