Łukaszenka droższy od Trumpa

23 listopada 2017

Ochrona rezydencji prezydenta Donalda Trumpa kosztuje amerykańskich podatników więcej niż swego czasu wydawano na ochronę Obamy. Za to wydatki na światowego lidera są mniejsze od tych, które musi ponosić białoruski naród na ochronę swojego dyktatora, pisze gazetaby.com.

W 2018 roku wydatki na ochronę Aleksandra Łukaszenki wzrosną o kolejne 13 procent.


Zgodnie z projektem ustawy budżetowej na 2018 rok, którą przyjęła Republiki i zatwierdziła Rada Republiki, na ochronę prezydenta Białorusi planuje się przeznaczyć 12,1 mln dolarów. podliczyło, że będzie to o 13 proc. więcej niż przed rokiem.

Dla porównania: według danych dostępnych w domenie publicznej, ochrona rezydencji Baracka Obamy w Kenwood kosztowała Amerykanów około 275 tysięcy dolarów miesięcznie. Na ochronę Trumpa wydaje się dwa razy tyle, ale wynika to z faktu, że żona i syn Trumpa nie mieszkają w Białym Domu, ale korzystają wciąż z własnego luksusowego apartamentu przy Piątej Alei, który rzecz jasna musi być objęty całodobową wzmocnioną ochroną.


Tak więc okazuje się, że na ochronę rezydencji amerykańskiego prezydenta wydaje się rocznie 6,6 miliona USD, czyli prawie dwa razy mniej niż na zapewnienie bezpieczeństwa Aleksandra Łukaszenki.

Białorusin wciąż nie wiedzą, w jakich interierach żyje ich prezydent. Kilka lat temu Aleksander obiecał zaprosić dziennikarzy do swojego domu by pokazać, jak mieszka. Zastrzegł, że musi to skonsultować z rodziną, ale jak dotąd nie dotrzymał słowa. Najwyraźniej członkowie rodziny byli temu przeciwni. To zdjęcie zostało wykonane na początku prezydentury.

Kresy24.pl/AB

 

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Łukaszenka droższy od Trumpa

  1. Jan Odpowiedz

    23 listopada 2017 w 09:55

    Nie wierju, Putin ma najdroższą ochronę.

  2. Zachwycony Odpowiedz

    23 listopada 2017 w 12:24

    Cóż za gustowny wystrój wnętrz u państwa Tumpów. Rezydencja Janukowicza przy tym to istny minimalizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *