Od dziś Gruzini, również ci z Abchazji i Osetii Południowej, nie potrzebują wiz do UE

28 marca 2017

28 marca weszły w życie nowe przepisy. Obywatele Gruzji, którzy będą chcieli podróżować do państw członkowskich Unii Europejskiej, nie będą już potrzebowali wiz. Nowe regulacje obejmą również mieszkańców Osetii Południowej oraz Abchazji.

Obywatele Gruzji będą mogli wjechać bez wiz na teren państw członkowskich UE na okres do 90 dni w ciągu pół roku. Wystarczy posiadanie paszportów biometrycznych. Liberalizacja przepisów jest związana z decyzją Komisji Europejskiej, która uznała, że  spełniła warunki liberalizacji wizowej. Decyzja o wprowadzeniu ruchu bezwizowego dla obywateli Gruzji została opublikowana 8 marca w dzienniku urzędowym Unii Europejskiej. Wchodzi w życie po upływie 20 dni, czyli 28 marca.


Kresy24.pl

Podziel się tym z innymi. Udostępnij na:

Komentarze nawołujące do przemocy, zawierające zniesławienia, wulgaryzmy, groźby karalne lub spam będą usuwane. Również wpisy osób podających nieprawdziwy email.

2 odpowiedzi Od dziś Gruzini, również ci z Abchazji i Osetii Południowej, nie potrzebują wiz do UE

 1. bkb2 Odpowiedz

  28 marca 2017 w 14:25

  Za kilka miesięcy w Osetii Płd i Abchazji wybuchną zamieszki dotyczące okupowanych terenów przez Rosję… Sowieci próbują się bronić i wprowadzili nie dawno nowe przepisy na podstawie których można dostać obywatelstwo Rosyjskie nawet bez znajomości języka rosyjskiego… Zbliża się koniec Imperium Zła które w 20 wieku wymordowało i podbiło inne kraje w liczbach jakich nie było do tej pory w historii… Na naszych oczach właśnie ten zbrodniczy system upada… Demonstracja na Białorusi, zantagonizowanie stosunków z Ukrainą które odcina się krok po kroku od tego faszystowskiego i imperialistycznego reżimu z centrum w Moskwie. Już 5 kwietnia w przyszłym tygodniu podobny ruch bezwizowy zostanie uchwalony przez dla Ukraińców…Koniec Moskwy nadchodzi nieuchronnie. Ropa zalicza coraz większe spadki w ostatnich tygodniach i nie ma szans dojść z 50 do 80 USD /baryłkę przy której Kacapy nie dopłacaliby do budżetu… A gdzie pieniądze na zbrojenia, szkodliwe inwestycje jak NS2 i South Stream itd…

 2. Maur Odpowiedz

  28 marca 2017 w 15:15

  Czyli Abchazi i Osetyńcy muszą mieć paszporty gruzińskie.
  Zobaczymy co wybiorą: własne separatystyczne republiki czy jednak obywatelstwo Gruzji i bezwizowe kontakty z zachodem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *